Mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková uvedla, že hasiči na místě zasahovali téměř celou noc.

„V sobotu krátce po jedenácté hodině večer přijal operační důstojník oznámení o hořící chatě v katastrálním území obce Držková. Vyhlásil poplach celkem osmi jednotkám profesionálních a dobrovolných hasičů z nejbližšího okolí. Následně byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu,“ přiblížila Javoříková s tím, že už při příjezdu prvních jednotek byl celý objekt v plamenech. Senior se nacházel mimo chatu.

Požár podkroví rodinného domu v obci Hostišová na Zlínsku
V Hostišové na Zlínsku hořel rodinný dům. Majitele odvezli do nemocnice

Popálený muž skončil v nemocnici

„Muž utrpěl popáleniny na horní části těla. Hasiči tak na místo povolali posádku zdravotnické záchranné služby. Na rozhodnutí lékaře byl senior letecky transportován do popáleninového centra v Brně,“ řekla mluvčí.

O půlnoci měli hasiči požár pod kontrolou a velitel zásahu vyhlásil lokalizaci.

„Tím však náročná práce neskončila. V dýchací technice místo procházeli a kontrolovali termokamerou. Postupně objekt rozebírali a hasili skrytá ohniska. Po druhé hodině v noci velitel zásahu vyhlásil likvidaci požáru. Poté se jednotky začaly vracet zpět na základny. U chaty zůstali do ranních hodin na dohlídku místní hasiči obce Držková,“ doplnila mluvčí.Na místo události vyjel i vyšetřovatel hasičů.

„Ten zjistil, že k požáru došlo kvůli technické závadě na přímotopu umístěném v kotci pro psa. Zvířeti senior tímto způsobem topil v mrazivém počasí. Pes naštěstí zavčas utekl a nic se mu nestalo. Hasiči ho našli v blízkém lese a umístili do bezpečí,“ uzavřela mluvčí hasičů s tím, že škoda byla předběžně vyčíslena na 800 tisíc korun.