Způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na sedm set tisíc korun. „Příčiny požáru se v současné době zjišťují, vyšetřovatel hasičů nevyloučil ani cizí zavinění,“ poznamenal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Podle jeho slov přijali záchranáři informaci o požáru sedm minut po páté hodině ranní. Do Nového Hrozenkova ihned vyrazili profesionální hasiči ze Vsetína se dvěma cisternami, které posílily jednotky dobrovolných hasičů z Nového Hrozenkova, Karolinky, Velkých Karlovic a Halenkova. Při příjezdu hasičů už byla v plamenech střecha rekonstruovaného domu a částečně i zastřešení hospodářského stavení. „Hasiči postupně natáhli několik vodních proudů a začal hasební útok. Prioritou bylo zabránit dalšímu šíření plamenů a uchránit především obytnou část komplexu budov před zničením,“ vylíčil Mitáček.

Šíření požáru se podařilo zastavit asi po půl hodině intenzivního hašení. „Hodinu pak trvala likvidace hlavního požáru a další dvě hodiny postupné dohašování a rozebírání zničených částí střech domů,“ doplnil Mitáček. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Plameny ale zničily střechy nad přistavovanou a rekonstruovanou částí u domu a nad hospodářským stavením. Podle mluvčího hasičů požár prostoupil do střešní konstrukce, krovů a části stropů. Částečně byl poškozen i rodinný dům, kde se hasičům podařilo požár zastavit. „Zásahem hasičů se ale podařilo uchránit dům a další majetek za dva miliony korun,“ poznamenal Mitáček.

Do Hrozenkova poté dorazil vyšetřovatel hasičů z Valašského Meziříčí a místo ohledal. „Majitelé stavení uvedli, že se nad ránem probudili a zjistili, že střecha je v plamenech. Sami se ani nepokoušeli o hašení, protože požár byl nad jejich síly,“ přiblížil Mitáček.

Protože vyšetřovatel nevyloučil, že někdo mohl dům zapálit úmyslně, v dopoledních hodinách se na místo sjel celý tým specialistů, včetně krajského vyšetřovatele ze Zlína.

Do vyšetřování byla zapojena i policie. „Do Hrozenkova jsme vyslali psovoda specialistu se služebním pes cvičeným na vyhledávání stop po požáru a také policejního technika,“ potvrdila vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová. Vyšetřování události však podle ní bude ještě pokračovat.