Hasiči byli na místě do pěti minut. „Před naším příjezdem se snažili nájemníci pokoje uhasit požár pomocí práškových hasicích přístrojů. Svým odhodláním výrazně přispěli k zabránění většího rozšíření požáru a k ochraně dalších pokojů v hotelu,“ sdělil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Záchranáři se dostali přes restauraci do chodby, na jejímž konci hořel pokoj. „Včas se nám podařilo plameny uhasit a zabránit tak jejich rozšíření do okolí,“ podotkl mluvčí.

Záchranáři našli v zakouřené chodbě ženu, která se nadýchala nebezpečných zplodin. Do příjezdu zdravotnické záchranné služby jí také poskytli kyslíkovou masku a deku. „Spolu s ní jsme vyvedli i nezletilou dívka, která naštěstí žádné zranění neutrpěla. Nikdo z dalších hostů a návštěvníků hotelu nebyl hasiči evakuován nebo zachraňován,“ řekl mluvčí.

Vyšetřovateli hasičů se podařilo zjistit, že požár vznikl v předsíni hotelového pokoje, v osobních věcech nájemníků, kteří měli pokoj dlouhodobě pronajatý. Oheň stačil napáchat šoku za dvě stě tisíc korun. „Otázka možného zavinění těchto lidí je nadále v šetření,“ podotkl Mitáček.