„Bylo to hrozné, slyšeli jsme rány a ty nás vytáhly z postele, utíkali jsme k oknu, abychom viděli, co se venku děje. Ten majitel byl venku a střecha byla v plamenech,“ přiblížili sousedé chvilky, kdy uviděli, že v je v jejich ulici hoří rodinný dům. Naštěstí se jednalo o část domu, která sloužila jako dílna.

„Oni to tady koupili a opravili si to a teď mají takové neštěstí,“ doplnili další lidé v ulici Zlínská v Kostelci, kde v úterý v noci začal objekt hořet.

Zraněný majitel objektu

„Při požáru utrpěl jeden člověk zranění, na místě jsou všechny záchranné složky,“ informoval v úterý po 22. hodině mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička.

Na místo se sjelo nakonec šest jednotek hasičů ze stanic Zlín a Holešov a jednotky dobrovolných hasičů z Fryštáku, Zlína, Kostelce a Štípy. K požáru vyjelo celkem sedm automobilových cisteren, jeden automobil výškové techniky a velitelský automobil,“ vyjmenoval za hasiče Roman Žemlička.

Podle něj byl době jejich příjezdu objekt celý v plamenech. „Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. Velitel zásahu si vyžádal na místo Zdravotnickou záchrannou službu Zlínského kraje, protože na místě požáru byla jedna osoba zraněná.

„Jedná se o majitele objektu, který utrpěl při požáru popáleniny druhého stupně a byl transportován Zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Jeho partnerka je zatím v péči našeho člena posttraumatické péče a bude převezena s pomocí Městské policie Zlín ke své kamarádce, kde bude mít dočasný azyl,“ uvedl pro Deník na místě události velící důstojník směny, Bogdan Bocek.

Strážníci se postarali o psa

Městská policie zajišťovala okolí domu, kde vypukl požár a postarala se také o psa majitelů objektu.

„Přístavek je součástí rodinného domu, hoření pokračovalo dál až na rodinný dům. Naštěstí se plameny nerozšířily na celou střechu, podařilo se je včas uhasit. Část rodinného domu je tedy relativně neporušená, akorát část střechy je poničena požárem,“ doplnil ještě Bogdan Bocek po zásahu.

Na místo požáru se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů. „Příčiny požáru a výše způsobené škody zatím není známa, šetření bude pokračovat ještě dnes v dopoledních hodinách,“ zmínil ve středu mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička.