„Oba asi osmnáctiletí lidé byli převezeni do nemocnice, mladík na interní oddělení,slečna na úrazové," sdělil Olšan. Další žena, asi padesátiletá reagovala na situaci stresem. Zůstala totiž v době požáru ve výtahu, odkud ji vyprostili až hasiči. Zdravotníci jí potom na místě poskytli posttraumatic­kou pomoc.

„V kuchyni a výdejně jídel začaly hořet fritovací oleje v nádobách fritéz. Plameny se šířily na stropní konstrukci nad fritézami a následně i potrubím odsávání par a pachů z fritovacích nádob," popsal situaci mluvčí krajského hasičského záchranného sboru Libor Netopil. Na místo byla proto vyslána i výšková technika.

Ještě před příjezdem hasičů bylo z objektu evakuováno asi třicet lidí.

Když hasiči k menze přijeli, šlehaly už plameny skrz střechu budovy.

„Pomocí vodních proudů a prášku bylo plamenné hoření rychle likvidováno. Následně se musely rozebrat poškozené stropní konstrukce, které se také zkontrolovaly termokamerou," uvedl Netopil.

Příčinu požáru nyní vyšetřovatel zjišťuje.Škoda byla předběžně vyčíslena na 620 tisíc korun.

Podle některých studentů, kteří nehodu komentovali na facebooku, se zpočátku ohňem nikdo příliš nezneklidňoval ani nezabýval.

„Kdybys viděl, jak si z toho nikdo nic nedělal, všichni jedli v klídečku, ostatní stáli řadu jakoby nic, kuchařky se tomu taky nevěnovaly. Až jeden z učňů duchapřítomně vyběhl s hasičákem," popsal na studentském facebooku Ondra Kráťa.

„Takovou informaci nemám," reagoval na to ředitel kolejí a menz Miroslav Procházka. „Zahoření bylo nečekaně silné a rychlé. Zlikvidovat oheň se podařilo i díky jednomu studentovi ze sousedního učiliště a jednomu našemu zaměstnanci. Těm bych rád poděkoval," uvedl Procházka.

Studenti, kteří se v pondělí nestihli naobědvat včas, byli odesláni do restaurace na rektorátu školy a do menzy na Jižních svazích. „Samozřejmě to dnes bylo asi s komplikacemi, protože se s takovým náporem nepočítalo," řekl ředitel kolejí a menz. V dalších dnech budou moci studenti využít i prostor v bufetu v Mostní ulici. Jak dlouho potrvá, než bude vysokoškolská jídelna v Hradské ulici opět v provozu, si Miroslav Procházka netroufá odhadnout.

Autor: Jitka Voglová