„Příjezd hasičům k požáru ztížily zaparkované osobní automobily, které původní šířku ulice zúžily na tři metry. Hasiči tak museli jet velmi pomalu, aby nepoškodili zaparkované automobily i svoji techniku,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička.

Podle něj hasiči průzkumem zjistili, že hoří jedna stěna samostatně stojícího zahradního domku, kterou prochází kouřovod od kamen na tuhá paliva. Požár se začal rozšiřovat na konstrukci střechy. Hasiči tak v dýchacích přístrojích použili k uhašení plamenů jeden vysokotlaký proud vody.  

„Následně s termokamerou kontrolovali teplotu stavebních konstrukcí a hledali skrytá ohniska hoření. Hasiči museli rozebrat část obvodové sendvičové stěny a navazující podhled. Objekt byl odvětrán přirozeně okny,“ doplnil Žemlička.
Podle informací hasičů se na místo dostavila i policie, přítomni byli i majitel a uživatel zahradního domku.

„Sdělil, že v kamnech topil celou noc. Ráno šel se psem na procházku. Když se vrátil, zjistil, že zadní stěna domku hoří. Plameny se snažil uhasit a při této činnosti se nadýchal zplodin hoření. Uhasit požár se mu nepodařilo, a proto majitel domku oznámil požár hasičům. Uživatel odmítl přivolání zdravotnické záchranné služby. V průběhu šetření příčiny požáru však majitel domku zavolal uživateli zdravotnickou záchrannou službu,“ popsal dál Roman Žemlička.

Jako příčina požáru bylo vyšetřovatelem stanoveno působení sálavého tepla od kouřovodu na stavební konstrukce z hořlavých materiálů. Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 200 000 korun. Hasiči včasným zásahem zachránili hodnoty v předběžné výši 800 000 korun.