Hořet začalo krátce po sedmé hodině večer.„Na místo vyjely jednotky profesionálních hasičů ze Zlína a Uherského Hradiště s větším počtem zásahové a speciální techniky, včetně automobilového žebříku a automobilové plošiny, které postupně posílily jednotky městských a dobrovolných hasičů ze Zlína, Lípy, Otrokovic, Vizovic, Lhoty u Malenovic, Rackové, Želechovic, Slušovic, Zádveřic a Fryštáku,“ vyjmenoval mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Záchranáři na místě zjistili, že požár byl ještě větší, než byl předpoklad.„Proto byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu a na místo vyrazilo větší množství hasičů a techniky,“ vysvětlil mluvčí.

Při prvotním průzkumu a zásahu se hasičům nejdříve podařilo dostat od hořícího skladu přes třicet tlakových lahví na plyn a zabránit tak případným výbuchům nebo dalšímu ohrožení hasičů.Pak začali hasiči halu ochlazovat.„Útok jsme vedli jak ze země, tak i z výšky. Snahou hasičů bylo udržet požár uvnitř haly a zabránit rozšíření požáru mimo objekt a na další uskladněný stavební materiál na plochách firmy,“ uvedl dále Mitáček.

Do samotné haly se pak hasiči dostávali násilím. Na několika místech se jim podařilo prořezat otvory, kterými hasiči útočili proti vysokým plamenům z hořících polystyrenů, fólií, PVC, izolací a materiálů ze dřeva.„Požár zasáhl plochu o rozloze asi tisíc metrů čtverečných. Šlo o velice mimořádnou událost. Na místo přijeli i zástupci města, kteří se zajímali ohledně možného ohrožení obyvatel. Kouř ale naštěstí šel mimo obytnou zónu,“ konstatoval mluvčí hasičů.Při zásahu se také zranil jeden hasič na noze.

Oheň se podařilo lokalizovat kolem půl jedenácté v noci a o půl noci jej zcela zlikvidovali. Na místě zůstali městští hasiči ze Zlína a dobrovolná jednotka ze Želechovic nad Dřevnicí. Do rána hlídali místo a byli připraveni zasáhnout v případě, že se oheň znovu rozhoří.Ráno na místo dorazil tým vyšetřovatelů hasičů a policie. Ti přišli na to, že za ničivou událost může zřejmě technická závada na elektroinstalaci.

„Po postupném vyloučení dalších možných příčin se vyšetřovatelé zaměřují právě na tuto okolnost v oblasti elektroinstalací a rozvodů elektřiny. Jsou zajišťovány důležité stopy a vzorky pro zkoumání,“ uvedl dále mluvčí hasičů Mitáček.Podle předběžných odhadů dosahují škody dvaceti milionů korun. Co uvnitř nepoškodily přímo plameny, to zničilo sálavé teplo.Kromě uskladněného stavebního materiálu, jako polystyrénové izolační desky, izolační fólie, izolační vaty, dřevěný stavební materiál a plasty, požár poškodil nejméně tři vysokozdvižné vozíky.

close zoom_in