Na místě zasahovalo osm jednotek hasičů. Ze Slavičína, Štítné nad Vláří, Bojkovic, Vlachovic, Luhačovic i Pitína, také profesionálové z Valašských Klobouk s automobilovým žebříkem.

Požár se podařilo uhasit za necelé dvě hodiny. „Nikdo nebyl zraněn, vznikla jen materiální škoda na zaparkovaných vozidlech a objektu," sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička.

„Odhaduje se, že škoda na vozidlech přesáhla pět milionů, dalších pět milionů na zničené budově," vyčíslil mluvčí.

Nejprve vyjížděli hasiči k nahlášenému požářu přístřešku, oheň se ale rozšířil i na nově zrekonstruovanou budovu, kde byly zaparkovány luxusní vozy. Shořelo tak nejméně sedmnáct osobních vozidel a čtyřkolka, které byly v době požáru v objektu.

Objekt i vozidla patří rodině Josefa Beláka, která s vozidly obchoduje. Josef Belák se ale vzhledem ke škodě a probíhajícímu vyšetřování příčin požáru odmítl k čemukoliv vyjádřit.

Po příčině požáru kriminalisté zatím pátrají. „Zatím není známa, nevylučujeme ani úmysl. Je to jedna z verzí, se kterou pracujeme," přiznal mluvčí zlínské policie Petr Jaroš.

Připomněl, že na místě byl i psovod se psem, speciálně cvičeným na požářiště.

„Je to hrozné, chodíme tudy na procházku, měl to pěkně opravené. Je to neštěstí," shodly se dvě kolemjdoucí seniorky na procházce se psem. Nechtěly však prozradit své jméno.

Stejně, jako pracovník z vedlejší budovy, která bezprostředně sousedí se zničenou budovou. „Konečně to tady začalo vypadat pěkně a teď tohle. Je to neštěstí, co se tady stalo. Nechtějte po mně nic vědět, je to soused," řekl mladý muž, který kontroloval situaci kolem shořelého objektu včera krátce po obědě.

V té době nebylo už po požáru vidu ani slechu. Jen ohořelé torzo budovy a vraky aut, u kterých už nešlo ani poznat, o jaké se jednalo značky. Všude kolem byla černá zkáza a ticho. Na místě byli jen pracovníci úklidové čety, kteří odváželi zbytky plechové střechy, která se propadla na zbytky shořelých luxusních vozů.

Spekuluje se, zda nešlo o pojistný povod. Deník se však z dobře informovaného zdroje dozvěděl, že objekt neměl majitel pojištěn.