K požáru přístřešku u v bezprostřední blízkosti vilky v řadové zástavbě v ulici Nad Vývozem na sídlišti Jižní Svahy Zlíně, došlo v pondělí, krátce po 19. hodině.

„Byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu, na místo míří pět jednotek hasičů,“ uvedla krátce po vyhlášení poplachu za krajské hasiče mluvčí Lucie Javoříková.

Prvotní informace o požáru bytu se nepotvrdila

Požár bylo vidět i z města, proto si podle ní velitel jednotky profesionálních hasičů po cestě k zásahu na místo povolal další cisterny s vodou a vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu. Původní informace hovořily o požáru bytu, to se naštěstí neprokázalo.

„Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že došlo k požáru v prostoru přístřešku, stojícího těsně vedle rodinného řadového domu. Při požáru byli zraněni obyvatelé zasaženého objektu, kteří se snažili před příjezdem hasičů požár uhasit. Muže i ženu si do péče převzala posádka zdravotnické záchranné služby, která oba ošetřila na místě. Převoz do nemocnice nebyl potřeba,“ doplnila mluvčí krajských hasičů.

„Posádka ZZS ZK ve složení lékař a výjezdová skupina ošetřila muže, který se nadýchal kouře,“ potvrdil za krajské záchranáře mluvčí Jakub Omelka.

Třímetrové plameny

Na místo se sešli místní obyvatelé, kteří venčili své psy nebo se šli jen podívat. Šest blikajících vozidel hasičů, sanitka i vozidla policie, to vše budilo pozornost.

„Viděl jsem to, jak za tím domem šlehaly třímetrové plameny, vypadalo to opravdu hrozně,“ uvedl starší muž, který šel zjistit na místo, co se děje.

„Viděla jsem to z balkónu, měla jsem strach, aby se požár nepřenesl na ostatní domy. Jsem v poměrně hustě obydlené oblasti,“ uvedla paní Věra, která sledovala dění nedaleko vozidel hasičů.

I Když požár vzbudil velké obavy a pozornost nejen složek IZS, ale i veřejnosti, přesto hasiči oznámili dobrou zprávu. Hořel přístřešek vedle domu, na ten se požár díky včasnému zásahu nerozšířil. Ještě po 20. hodině je byla ulice nad Vývozem, kde k událost došlo, plná vozidel složek IZS.

Podle tiskové mluvčí Lucie Javoříkové, zasahovali na místě události hasiči ze stanic Zlín a z obcí Fryšták, Slušovice, Štípa a Zlín.

K likvidaci požáru hasiči použili dva hasební proudy vody a během krátké chvíle měli požár pod kontrolou. Poté rozebírali konstrukci přístřešku a dohašovali skrytá ohniska.

„Zasažený objekt včetně přilehlého domu hasiči kontrolovali termokamerou. Díky rychlému zásahu hasičů se plameny nedostaly na rodinný dům.

Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který zjišťuje příčinu vzniku požáru. Způsobená škoda na majetku byla předběžně vyčíslena na 1,2 milionu korun,“ uzavřela za krajské hasiče Lucie Javoříková.