Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Otrokovice a dobrovolní hasiči z Babic a Napajedel. „Výbuch nastal v kuchyni. Při něm byla popálena jedna žena. Hasiči na místě lokalizovali požár během dvaceti minut.

K narušení konstrukcí a k demolici při výbuchu nedošlo, exploze jen po kuchyni rozházela věci. Na místě je také termokamera, která hlídá tento prostor. Byla vypnuta elektřina a zastaven přívod plynu," popsal situaci v neděli večer mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Dodal, že v době příjezdu hasičů byli zaměstnanci a hosté restaurace venku. Na místo podle něj vyrazil i člen posttraumatického týmu HZS ZK a záchranáři ze Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. Ti na místě ošetřili popálenou ženu a nařídili její letecký transport do nemocnice.

„Žena utrpěla popáleniny na 25 procentech těla, především v oblasti obličeje a končetin. Nebyla v bezvědomí. Vrtulníkem byla transportována do brněnské fakultní nemocnice na kliniku popálenin a rekonstrukční chirurgie," upřesnil krajský mluvčí zdravotních záchranářů Petr Olšan.

Příčinu výbuchu na místě nadále zjišťují vyšetřovatelé­.