Po příjezdu prvních jednotek na místo potvrdil velitel zásahu rozsáhlý požár velkého rekreačního objektu, kde jsou prováděny stavební úpravy a rekonstrukce.

„Požár zasáhl střechu a vnitřní prostory druhého nadzemního podlaží, kde se částečně propadl strop,“ popsala mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Hašení zabralo hodiny, záchranáři využili i výškovou techniku

Hasiči ihned zahájili hasební práce. Natáhli více než pět proudů vody a místo požáru rozdělili na dva úseky.

„Jeden úsek prováděl hašení střechy, kterou hasiči postupně rozebírali a druhý úsek hasil vnitřní části objektu. Dále byla využita i výšková technika, ze které taktéž probíhalo hašení,“ přiblížila organizaci zásahu Javoříková.

Ve Zlíně v noci vzplál zaparkovaný volkswagen. 18.11.2023
Ve Zlíně v noci vzplál zaparkovaný volkswagen

O půl druhé odpoledne vyhlásil řídící důstojník, který převzal velení, lokalizaci požáru. Práce hasičů však zdaleka nekončila.

Postupně rozebírali podkrovní část domu, vše kontrolovali termokamerou a hledali skrytá ohniska, která dále prolévali vodou.

Auto, které vezlo čtyři děti, během jízdy začalo hořet
Auto, které vezlo čtyři děti, během jízdy začalo na Zlínsku hořet

Před čtvrtou hodinou vyhlásil řídící důstojník likvidaci požáru. Jednotky se postupně začaly rozjíždět zpět na své základny. Objekt byl předán majiteli. „Na dohlídku na místě do ranních hodin zůstala dobrovolná jednotka ze Slušovic,“ uvedla Javoříková.

Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který nyní zjišťuje příčinu vzniku požáru. Škoda pravděpodobně přesáhne 20 milionů korun.