Ale zpět na začátek idylické pohádky, kdy zpěvák herečku potkal… Poprvé se jejich zraky střetly v roce 2005, reálně se však seznámili o dva roky později na večírku v Hollywoodu. Stáli v hloučku lidí a Justin pronesl opravdu sarkastickou poznámku, kterou ale nikdo kromě Jessicy nepochopil. Zasmála se, a on ji v tu chvíli skutečně uviděl. „Byla tak nepopiratelně krásná,“ popsal později zpěvák ve své knize.

O číslo nepožádal

Toho večera si dokonce spolu zatančili na Madonninu píseň Lucky Star, ale o telefonní číslo Justin Jessicu nepožádal. Cítil, že nebyl ten správný čas. Proč? Možná proto, že se právě rozešel s hereckou kolegyní Cameron Diaz a Jessice akorát visel na vlásku vztah s baseballovým hráčem Derekem Jeterem. Byla-li příčina jiná, těžko říci… To teď po letech už asi není vůbec podstatné.

Mnohem podstatnější je, jak se jejich love story časem rozvinula. Poté co si Justin neřekl herečce o telefon, zachránil situaci jejich společný přítel. Pozval totiž Jessicu na Justinův koncert. Resumé? Strávili spolu příjemný čas v autobuse cestou na jeho další show, a jelikož se skvěle bavili, zůstali v kontaktu i po zbytek turné. A i přesto, že se v té době stále vídali i s jinými lidmi, postupně si oba přiznali, že to, co k sobě cítí, je silné a jiným vztahům se nevyrovná. Od té doby byli nerozluční. Téměř…

Justin a Jessica jako hosté Tonight Show:

| Video: Youtube

Romantická romance

„Jezdili jsme do různých měst, užívali si, objednávali pokojovou službu, placenou televizi a skvělé večeře. A hráli scrabble,“ píše Justin dále ve své knize a dodává: „Zažili jsme spoustu nezapomenutelných chvil.“ V květnu 2007 už o jejich lásce věděl celý svět a bylo zjevné, že tohle myslí Jessica i Justin vážně. Po krásných dvou letech se ovšem začaly objevovat první zvěsti o možném rozchodu, ačkoli je oba vyvraceli, bylo zřejmé, že soužití trochu skřípe. Ať jim to tehdy doma skřípalo, nebo ne, v březnu 2011 došlo na rozchod. Oba byli přesvědčení, že jejich vztah dosáhl maxima.

To nejlepší mělo přijít

Byl listopad a už si vrabci na střeše cvrlikali, že tihle dva spolu opět chodí, a v prosinci Justin před svou milou poklekl. „Byli jsme zrovna v Montaně na pozemku, který jsme v té době vlastnili. Celý den jsme jezdili na snowboardu. Sněhu bylo po pás. Byli jsme od hlavy k patě ve snowboardovém oblečení – čepice, rukavice…“ popsala moment Jessica Biel v televizní talk show a pokračovala: „On najednou kleknul, doslova zapadl do sněhu, a požádal mě o ruku.“ Stalo se tak přesně týden poté, co se zasnoubila s bývalým manažerem Jasonem Trawickem Justinova expartnerka Britney Spears.

Justinův krok byl odvážný, schraňoval zásnubní prsten skoro celý den v kapse při jízdě na snowboardu. Vzali se tajně v říjnu 2012 v rezortu Borgo Egnazia v jižní Itálii. Za tři roky se jim narodil syn Silas, za dalších šest let druhý syn Phineas. (Ten je jedním z dětí, které byly počaty během pandemie covidu…)

Zažili dobré i špatné časy

Za několik měsíců oslaví pár už dvanácté výročí svatby, byť si oba v minulosti už už mysleli, že jejich vztah nemá větší smysl… Na desáté výročí svůj svatební slib dokonce obnovili a nejspíš to budou dělat každou dekádu. Vše přesto, že je za tu dobu potkaly různé krize. Na kontě mají minimálně jeden skandál, když paparazzi Justina vyfotili v baru během hovoru s hereckou kolegyní Alishou Wainwright, kterou přitom držel za ruku a ona jeho za koleno.

Nic spolu neměli, ale zpěvák cítil jako manžel a otec, že je třeba se své manželce omluvit veřejně. Doma ho pak nejspíš čekal nepříjemný rozhovor, ale vše záleží na vzájemné komunikaci. Přesně tu Jessica Biel považuje za ingredienci k udržení pevného vztahu. „Komunikace, komunikace, komunikace,“ opakovala v rozhovoru pro časopis People. „Schopnost být opravdu upřímný v tom, jak se cítíte a jaké jsou vaše potřeby. Prostě umět s partnerem komunikovat opravdu upřímně. To se nám zatím osvědčilo,“ dodala.

Pár bydlí i s dětmi v Montaně. Tam spolu manželé odjakživa pravidelně jezdili na dovolenou a došlo tu i k oné žádosti o ruku. Justin se v klidu – i když obklopen fanoušky – věnuje hudbě. Oba jsou tu šťastní, což jejich vztahu naprosto jasně svědčí. I po téměř sedmnácti společných letech se stále umějí navzájem překvapovat a mluvit o sobě s láskou. Mají za sebou dobré i zlé časy, je ale vidět, že jejich partnerství stojí na pevných základech.


Nahrává se anketa ...