I v mrazivém nočním počasí se studenti Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně dokážou řádně pobavit

Projekt komunikační agentury, paradoxně pojmenován Letní kino, se konal v atriu budovy U4 od 19. hodiny a už před začátkem se na místě pohybovali zvědavci. Nakonec jich areálem prošly zhruba dvě stovky. První tematický večer si předsevzal oslavit 90. výročí VŘSR jako v posledních předrevolučních letech, a tak zhruba dvouhodinový sestřih materiálu z Archivu Československé televize představil tehdejší pohled na diskžokeje, naučil nějaký ten taneček a připomněl, že náš Kája Gott je prostě jenom jeden. Práce studentů audiovize navíc představila vlastní scénář k moderovaným vstupům a jediná odlišnost od tehdejších hlasatelů byla ve věku a elánu.

Večer přijel podpořit i samotný děkan fakulty doc. Ing. Jaroslav Světlík, Ph. D., který svým revolučním projevem směrem ke svým studujícím soudruhům sklidil potlesk a chválu, stejně jako samotné promítání. O udržení pohodové atmosféry a správné tělesné teploty se postaral stánek s občerstvením, který nabízel horký svařák, studené pivo, teplé klobásky a nepřekonatelnou česnečku za opravdu lidové ceny.

Po promítání následovala pravá diskotéka s hity z 80. let. Tančilo se a křepčilo až do půlnoci, kdy se návštěvníci začali vytrácet. Někteří byli překvapeni prostorem, kde natažená plachta z oken kryla klasické lavičky a pár ohřevných lamp. Nikdo si však nestěžoval a ještě se pochvalně vyjadřovali, že taková akce se příliš často nevidí. Promítání sice provázely potíže se zvukem (zřejmě technika není stavěna na venkovní promítání v zimě), ovšem večer to nijak nepoznamenalo.

Další promítání Letního kina je slibováno na únor. Čím studenti překvapí příště? To se ještě uvidí, ale bude to dozajista něco velmi povedeného jako právě proběhlá promítací akce.