TOMíkův fotomaraton i tento rok prokázal, že mezi naší mladeží lze najít opravdové talenty

Soutěže se mohli zúčastnit jednotlivci nebo skupiny ve dvou kategoriích podle věku, a to „do 15 let“ a „nad 15 let“. A na jaké náměty fotili letos?

Tím prvním byl „Baťův svět“. Inspirací byla jedna z nejznámějších osobností, která proslavila Zlín, pan Tomáš Baťa a jeho obuvnický průmysl. V čem ale chodí dnešní Zlíňané? Je ještě Zlín městem obuvi, anebo se stal již nečím naprosto odlišným?

„Chraňte svého šerifa“ - to není pouze citát z westernu, dnešní město, Zlín z toho nevyjímaje, má také své „šerify“ a nemusí to být nutně lidé z masa a kostí. Co nás chrání a co by jsme si měli chránit my?

„Šedá je teorie“. Zlín je i univerzitním městem. Jako spousta jiných v naší zemi, možná, že ekonomický obor, který je zde také vyučován, je právě tím nejšedším, možná že právě šedá teorie ekonomiky bývá často i šedou v životě, kdo ví. Oko fotografa najde možná šedou i tam, kde duše hýří barvami.

„Barva města“. Jakou má město barvu? Jsou to křiklavé neony, nebo aktuálně podzimní zákoutí? Je to zaprášená výloha, nebo poutavý plakát? Tím městem nemusí být nutně Zlín, své „město“ mají určitě i mravenci v lese nebo děti v mateřské školce.

Vítězům soutěže strdečně blahopřejeme a doufám, že se budou věnovat fotografování i nadále a třeba z nich jednu vyrostou noví Saudkové nebo Drtikolové.