Spousta nápadů a šikovných organizátorů slibuje, že i tento rok se máme na co těšit

Již 19. listopadu odstartuje multimediální festival MIXER. „Pátý ročník se ponese ve jménu Světla. Právě to se prolíná všemi obory a tematicky zaměřenými dny festivalu,“ vysvětlila manažerka Iva Opatřilová.

Prosincovou zábavu mají pod taktovkou především členové Studentské unie UTB. V úterý 4. prosince slavnostně rozsvítí vánoční stromeček před univerzitní budovou U2. „Zazpíváme si koledy, pošeptáme přání Mikulášovi, dáme si svařák a večer zapaříme v budově fakulty managamentu a ekonomiky,“ řekl s úsměvem člen unie Martin Huleja.

Prestižní univerzitní ples se letos uskuteční 29. února v Interhotelu Moskva. „V týmu mám pouze sedmnáct lidí. Všichni jsou ale velmi schopní a ochotni pracovat, takže víc nepotřebuji,“ prozradila jednadvacetiletá manažerka plesu Zuzana Jankechová. Příznivce dokumentárních filmů jistě potěšilo, že se do Zlína na popud studentů přistěhoval celorepublikový festival Jeden svět. Druhý ročník plánuje vedoucí projektu Martin Charvát na březen 2008.

Hned tři velmi známé akce se pravděpodobně podělí o měsíc duben. Celorepubliková soutěž o nej vysokoškolačku Miss Academia již má svůj realizační tým a čeká na oficiální zahájení. Studentský život budou hlučným průvodem po Zlíně demonstrovat účastníci majálesu, který má letos pod taktovkou Bára Černá. Duben pak uzavře předávání Ceny SALVATOR. „Připomíná nám to, co v naší společnosti často chybí - ochotu pomáhat, obětovat se a někdy i riskovat vlastní život pro druhé,“ popsala smysl Petra Holáková.

Podobným projektem je soutěž Top 10 firem Zlínského kraje. „Je to výjimečný projekt, protože jako jediný má za svou cílovou skupinu subjekty komerční sféry, tedy firmy. Poskytuje jim zpětnou vazbu a oceňuje jejich přínos kraji,“ přiblížila soutěž hlavní organizátorka Hana Kundrátová.
Sezonu letošního školního roku pak uzavřou v květnu soutěž B-Fashion in Zlin a festival Literární květen.

„Literární květen se uskuteční ve dnech pátého až sedmého května a zastřešujícím tématem bude výročí okupace roku 1968. Dalšími tématy pak budou Rosteme s knihou, kde si na své přijdou zejména děti, a Literatura, film a divadlo,“ zmínila manažerka festivalu Zuzana Nevoralová.

Módní klání B-Fashion in Zlin vede již podruhé autor tohoto nápadu Marian Fury. Cílem je nalézt a ocenit mladé a nadějné studenty obuvního a oděvního návrhářství. „Letošní ročník bude zajímavý především svou originalitou, na základě které je postavený celý projekt,“ dodal Fury. Všechny realizační týmy jednotným hlasem slibují obyvatelům Zlína, že se mají opravdu na co těšit.