TÉMA

Aukro Berani Zlín

Holík řídil demolici svého Zlína čtyřmi body

Uff, to byl výprask. Hokejisté Aukro Berani Zlín prohráli už počtvrté v řadě. Od Mladé Boleslavi dokonce inkasovali výprask 1:6. Zlínský odchovanec v dresu hostů se blýskl gólem a třemi asistencemi. O jediný čestný úspěch beranů se zasloužil obránce Žižka.

Gólman Sedláček míří do EBEL, Zámorský do Hradce

Nové angažmá si včera našli hned dva odchovanci zlínského hokeje. Brankář Jakub Sedláček opět zamířil do ciziny. Po skončení tříměsíční výpomoci v extraligovém Hradci Králové nabral směr italské Bolzano, v jehož dresu se už zítra postaví v mezinárodní EBEL Salcburku.

Byl to bezvýznamný gól, litoval Fořt

Roste Zlínu střelec? Tomáš Fořt začal pálit. Bilance? Šest zápasů, tři góly. Na dvě trefy na ledě Komety Brno navázal v neděli proti Olomouci (1:3). Útočník s číslem 12 na zádech jako jediný překonal výtečného gólmana Olomouce Konráda.

Zlín naplno bodoval v Litvínově a protlačil se do elitní šestky

Antonín Honejsek – Roberts Bukarts. Tohle duo si začíná rozumět. Dnes v Litvínově se přetahovali o průběžnou vedoucí pozici v klubové tabulce střelců. „To ani ne, ale padá nám to tam, takže to tak možná vypadá,“ pousmál se o druhé přestávce Honejsek, který se se svým lotyšským parťákem podílel na výhře 3:1 rovnoměrně po jednom gólu a pomohli ukončit šestizápasovou sérii bez tříbodového triumfu a zároveň poprvé v sezoně tým protlačit do elitní šestky!

Chtěli jsme víc bodů, přiznává útočník Beranů Šťastný

ROZHOVOR/ Byl to on, kdo po minutě reagoval na vedoucí gól jihlavského Čachotského. Jenže vyrovnávací trefa útočníka hokejistů Aukro Berani Zlín Davida Šťastného z 50. minuty stačila Beranům jen na zisk jediného bodu. „Je to málo, chtěli jsme víc,“ nevymlouval se Šťastný, který včera vstřelil svůj šestý gól a celkově 14 kanadský bod v sezoně.

Řízný bek Petran si sáhl na Stanley cup, nebojí se ani Hollwega

Sáhl si na slavný Stanleyův pohár. Nebojí se postavit ani plzeňskému ranaři Ryanu Hollwegovi. A má pověst beka, proti jehož šlupce se v první lize postavil málokdo. To je slovenský bek Marcel Petran, který si v 31 letech splnil sen o české extralize v dresu hokejového klubu Aukro Berani Zlín.

Kašík v euforii: Neskutečné. Straší nás minulé roky

ROZHOVOR, VIDEO/ S nadsázkou to vlastně zvládli i bez něj. Právě po odvolání brankáře Libora Kašíka na střídačku a zapojení šestého hráče do hry hokejisté Zlína dvěma góly vyrovnali z 0:2 na 2:2. V prodloužení pak už zase zlínský gólman mohl slavit výhru z brankoviště a následně si užít i pozápasovou děkovačku s fanoušky.

Berani ukázali sílu! Z infarktové koncovky proti Plzni vytěžili bod

Berani ukázali sílu, vůli a charakter. Body se jim za stavu 1:4 ztrácely v mlze nad ledem, nakonec včera v parádní partii proti lídrovi extraligové tabulky přidali do sbírky alespoň bod za porážku 4:5 po samostatných nájezdech.

Proč se odchovanci nevrací? Hokej je byznys, vysvětluje Hamrlík

Doba se změnila. Věrnost k mateřskému klubu se vytratila. Návraty domů ze zahraničních angažmá už nejsou samozřejmé jako před lety. Fanoušci Zlína realitu současného hokeje za poslední dva roky pocítili třikrát. Dvakrát během čtvrt roku.

Berani dostali v Mladé Boleslavi přes čumák. Holík nebodoval

Při podávání rukou se téměř u každého zastavil, objal se nebo poplácal po ramenou. Své kamarády ze Zlína a bývalé spoluhráče ale šetřil. Petr Holík se bodově sice neprosadil, přesto přijímal gratulace. Zaskočili za něj jeho současní parťáci, kterým stačilo úvodních třináct minut a tři góly. Hokejisté Aukro Berani Zlín se vraceli s porážkou 1:4 a přerušili svou sérii čtyř výher v řadě.

Bukartsové zase řádili. Tentokrát gólově a Berani slaví první výhru

Už zase dávají góly. Na ostrou kritiku odpověděli tím nejlepším způsobem. Bratři Roberts a Rihards Bukartsové tentokrát místo trestů a rvaček stříleli góly. Litvínov i díky nim odjel ze Zlína popatnácté v řadě bez výhry. První tříbodový večer v sezoně však zajistil hokejistům Aukro Berani Zlín až 37 vteřin před závěrečnou sirénou důrazný Kubiš. I po výhře však berani zůstávají poslední.

Když se bratři Bukartsovi poperou...

Góly zatím chybí. Zato lítají pěsti. Brání se navzájem. A povážlivě sbírají trestné minuty. V pátek proti Kometě Brno se klíčový muž Zlína Roberts Bukarts už v 9. minutě pakoval zchladit si horkou hlavu pod sprchu. Podle všeho to byl on, kdo vyskočil ze střídačky bránit svého mladšího bratra Rihardse.

Střelecká bída beranů pokračuje. Kometa odfrčela se všemi body

VIDEA / Střelecká bída snad nemá konce. Zoufale schází góly. Ani ve druhém domácím zápase sezony si zlínští fanoušci na Zimním stadionu Luďka Čajky nezakřičeli gól! Po Pardubicích (0:2) se hokejisté Aukro Berani Zlín neprosadili ani proti Kometě Brno a prodloužili svou střeleckou nemohoucnost už na 120 minut. Zároveň to byla pro Berany třetí porážka v řadě.