VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Stavby a rekonstrukce na Zlínsku

Magistrát zaplatí pokutu kvůli rekonstrukci podchodu

Zlín – Devadesát tisíc korun musí zaplatit zlínský magistrát jako pokutu za chyby v zakázce na rekonstrukci podchodu na náměstí Práce. Sankci městu udělil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Pokuta je pravomocná.

Po druhé části obchvatu se snad řidiči projedou za rok

Otrokovice - Druhá polovina příštího roku. Zřejmě k tomuto termínu se mohou začít upínat naděje desetitisíců řidičů, kteří než proplétání se hustou městskou dopravou upřednostňují pohodlnou jízdu po obchvatu. Už za rok by totiž mohla být v plném proudu stavba roky kýženého a léta odkládaného jihovýchodního obchvatu Otrokovic.

Otevření se blíží. Nadjezd už má sloupy

Zlín - Již dny zbývají do ukončení částečné uzavírky silničního nadjezdu ve Zlíně v Gahurově ulici. Motoristé začnou od pondělí 5. prosince využívat opravenou polovinu mostu, provoz se na zimní období vrátí do čtyř jízdních pruhů.

Ve zlínském továrním areálu vyroste architektonický skvost nejen pro kováře

Zlín - Průmyslu ve Zlíně se daří a mnohé firmy plánují další rozvoj, včetně investic do modernizace budov. Vedení Kovárny VIVA dokonce připravuje rekonstrukci původní Baťovy továrny. Důraz bude i tentokrát kladen na architekturu, kvalitu a příjemné prostředí.

AKTUALIZOVÁNO

Město, kraj a firmy už vědí, jak bude vypadat terminál

Zlín - Zlín je zase o kousek blíž novému dopravnímu terminálu, který má vzniknout na místě dnešního autobusového nádraží. Město, kraj i soukromé firmy, kterých se stavba dotýká, mají hotovou urbanistickou studii. Právě ta je základem pro projekt.

Podjezd v Dlouhé ulici často komplikuje dopravu. S opravou se počítá až s tratí

Zlín - Podjezd v Dlouhé ulici ve Zlíně slaví letos osmdesátiny. Byl vybudován za 80 dní v dubnu 1936. Dnes jím projedou tisíce vozidel denně, stal se důležitou dopravní tepnou, která spojuje pravý a levý břeh Zlína.

Prior bazén mít nebude. Rekonstrukce začne příští rok

Zlín – Obchodní dům Prior. Kdysi jedna z dominant města ztrácela od sametové revoluce svůj lesk i slávu. Se vznikem nákupních center Čepkov a Zlaté jablko a celkovým přenesením veřejného života dál od areálu Svitu se i jí dotkl citelný odliv zákazníků a dnes stojí tak trochu na periferii zájmu. Tento stav má změnit rekonstrukce, kterou vedení firmy naplánovalo na příští rok.

AKTUALIZOVÁNO

Frekventovaný tah ve Zlíně čekají částečné uzavírky

Zlín - Polovina letošního července až červen roku 2018. Téměř dva roky potrvá oprava nadjezdu mezi centrem Zlína a Jižními Svahy. Práce se neobejdou bez omezení provozu, nikdy by však nemělo dojít k úplné uzavírce.

Ve Zlíně přibude doktorů. Nedaleko centra mají být dva lékařské domy

Zlín - Nový lékařský dům vyroste ještě do konce roku ve- dle fotbalového stadionu ve Zlíně. Další, který je v podstatě za rohem, zahajuje provoz v těchto dnech. Místní jsou rádi. Čekací doby u odborníků jsou dlouhé, poukazují. A další doktoři nedaleko centra města? Jenom dobře, říkají.

V Kvítkové ulici vyroste klinika pro prenatální péči i polyfunkční dům

Zlín – Větší komfort pacientům. To zřejmě už do roka nabídne zlínské Centrum prenatální diagnostiky a genetiky Prediko, které sídlí v prostorách tamní polikliniky.

Letos kráter, za rok univerzitní vzdělávací komplex. Podívejte se

Zlín - Stavba nového vzdělávacího komplexu pro studenty a pedagogy Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně mezi ulicemi Štefánikova 
a Hradská se sune kupředu. Stavět se začalo v červenci loňského roku a hotovo má být v roce 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Ulice Tyršova v Malenovicích. Vznikne zde i cyklopruh

Zlín-Malenovice – Nové chodníky, komunikace i cyklistický pruh. Takové změny budou v ulici Tyršova v Malenovicích. Její revitalizace se uskuteční tento rok. Podle radnice jde o největší investiční akci pro část Zlín-Malenovice. Celková suma za tento projekt se pohybuje nad deseti miliony korun.

V Luhačovicích staví další dům s luxusními byty

Luhačovice – Luhačovice se rozrůstá o další bytový dům. Na okraji města, v Pražské čtvrti naproti Vládní vily, se staví luxusní byty. Ačkoliv ještě dělníci neopustili staveniště, všech jedenáct bytů je už prodaných.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT