VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Stavby a rekonstrukce na Zlínsku

Řidiče jedoucí z Vizovic na Bratřejov ještě čeká tříměsíční úplná uzavírka

Zlínsko - Ještě deset měsíců útrap mají před sebou obyvatelé Lhotska, pak je snad čeká zasloužený klid. Obchvat obce, který má výrazně ulevit od frekventované dopravy, má být hotový v říjnu.

AKTUALIZOVÁNO

Spojením budov vzniká ve Zlíně největší nákupní prostor. Podívejte se

Zlín – /ANKETA/ Prostor mezi budovou č. 12 a 13A ve Svitu prochází velkou proměnou. Parkování nebo nákupní molo – to jsou novinky, které by se měly veřejnosti otevřít nejpozději do letních prázdnin. Propojením budovy 13A a 13B tak vznikne největší prodejní prostor ve Zlíně.

Budovu 64 ve zlínském továrním areálu čeká velká obnova

Zlín – Areál Svitu zažívá v posledních letech a měsících nebývale rychlý rozvoj, oživení a omlazení. A už teď je jasné, že trend bude pokračovat. Skupina CREAM plánuje obří investici ve výši 300 mil Kč do revitalizace budovy 64 a pokračuje tak v urbanistické regeneraci svitovského areálu a otevírání továrny lidem.

Park, silnice či hřiště na pétanque. Milionové investice změní Lukov

Lukov - Jeden milion korun za druhým polykají v těchto dnech zásadní úpravy v Lukově. Ve finále se obyvatelé dočkají větší bezpečnosti při přecházení cesty či upraveného parku, ve kterém na obecní poměry budou mít i jednu raritu: nové hřiště na francouzskou společenskou hru pétanque. K relaxu a zábavě poslouží zejména klientům tamního domova pro seniory, který je od něj vzdálen jen přes ulici

Zastávku na náměstí Práce opraví příští rok

Zlín - Náměstí Práce, jedna z nejfrekventovanějších zastávek městské hromadné dopravy ve Zlíně, čeká na opravu jako jedna z posledních. Mohla by se dočkat rekonstrukce už příští rok.

Ve Svitu přibudou obchody 
i parking

Zlín – Nákupní molo a sedmdesát nových parkovacích míst přibude ještě do Vánoc v areálu Svitu ve Zlíně. Majitel budovy 13 Josef Janíček chystá opravu druhé části objektu. Začít má po Barum Rally. Rychlostní zkouška se totiž pojede o víkendu i ulicemi Vavrečkova, Desátá, Jana Antonína Bati, Dvacátá, Trávník a přes autobusové nádraží.

Zlín láká investory. Společnost PPL staví halu v Malenovicích

Zlín - V Malenovicích vyrůstá nové depo společnosti PPL. U křižovatky směrem na Tečovice začali v květnu dělníci pracovat na stavbě nové budovy, která bude sloužit jako překladiště zásilek. Zahájení provozu plánuje společnost na říjen letošního roku.

Architekt: Základní tvar kostela je válec jako v době sv. Václava

Sazovice – Výstavba sazovického kostela je v plném proudu. Stavební práce začaly už polovině března, finální podobu má kostel získat za dva roky. V současnosti je jedinou náboženskou stavbou v obci zvonička z roku 1947. Kostel se bude jmenovat podle patrona obce, svatého Václava.

Ulice Mostní: největší letošní investice Zlína začne za dva týdny

Zlín – Obyvatelé i jiní řidiči po ní léta volali, teď k ní ale někteří mají výtky. Do rekonstrukce ulice Mostní, která je ve městě tou nejzanedbanější, se pustí dělníci už v červenci. Vyjde na 55 milionů korun, a je tak největší letošní investicí radnice. Silnice bude nově rozšířena, nebezpečné a už dost vymlácené kostky nahradí asfalt.

AKTUALIZOVÁNO

Park, stezky či náves. Obecní projekty táhnou stavebnictví

Region – „Nebudou nám praskat domy a můžeme konečně vyvětrat i ve dne," prozradila Jiřina Štanglicová z Otrokovic, v čem vidí největší přínos výstavby vjezdu do průmyslového areálu TOMA Otrokovice. Právě tato obyvateli Otrokovic dlouho požadovaná stavba zabodovala v soutěži Stavba roku Zlínského kraje 2014.

Křižovatka u zámku se bude v létě opravovat. Asi měsíc

Zlín – Je to každoroční zlínský evergreen. Jakmile počasí dovolí, krajští silničáři se pustí do náročných oprav některého z hlavních tahů. Řidiči tak znovu musejí počítat s časovou rezervou i trpělivostí. Tento rok přijde na řada Gahurova ulice, respektive její horní část.

AKTUALIZOVÁNO

Po 120 letech bude mít trať úseku Zlín - Otrokovice dvě koleje

Zlín, Otrokovice – Definitivně schváleno. Ministerstvo dopravy dalo minulý týden zelenou projektu modernizace a elektrizace železniční trati z Otrokovic do Vizovic. Ministerská centrální komise vybrala ekonomicky a provozně nejvýhodnější variantu.

Souběžně s rekonstrukcí ulice Mostní se upraví a rozšíří parkoviště pod halou

Zlín – Fandové sportovních zápasů a návštěvníci koncertů v hale Euronics, pracovníci a studenti univerzity a ostatně i lidé, kteří do Zlína dojíždějí za prací a nechtějí za parkování platit, se mohou těšit na skvělou zprávu. Odstavit bezplatně auto už by nemusel být ve Zlíně takový problém.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT