VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Stavby a rekonstrukce na Zlínsku

AKTUALIZOVÁNO

Město, kraj a firmy už vědí, jak bude vypadat terminál

Zlín - Zlín je zase o kousek blíž novému dopravnímu terminálu, který má vzniknout na místě dnešního autobusového nádraží. Město, kraj i soukromé firmy, kterých se stavba dotýká, mají hotovou urbanistickou studii. Právě ta je základem pro projekt.

Podjezd v Dlouhé ulici často komplikuje dopravu. S opravou se počítá až s tratí

Zlín - Podjezd v Dlouhé ulici ve Zlíně slaví letos osmdesátiny. Byl vybudován za 80 dní v dubnu 1936. Dnes jím projedou tisíce vozidel denně, stal se důležitou dopravní tepnou, která spojuje pravý a levý břeh Zlína.

Prior bazén mít nebude. Rekonstrukce začne příští rok

Zlín – Obchodní dům Prior. Kdysi jedna z dominant města ztrácela od sametové revoluce svůj lesk i slávu. Se vznikem nákupních center Čepkov a Zlaté jablko a celkovým přenesením veřejného života dál od areálu Svitu se i jí dotkl citelný odliv zákazníků a dnes stojí tak trochu na periferii zájmu. Tento stav má změnit rekonstrukce, kterou vedení firmy naplánovalo na příští rok.

AKTUALIZOVÁNO

Frekventovaný tah ve Zlíně čekají částečné uzavírky

Zlín - Polovina letošního července až červen roku 2018. Téměř dva roky potrvá oprava nadjezdu mezi centrem Zlína a Jižními Svahy. Práce se neobejdou bez omezení provozu, nikdy by však nemělo dojít k úplné uzavírce.

Ve Zlíně přibude doktorů. Nedaleko centra mají být dva lékařské domy

Zlín - Nový lékařský dům vyroste ještě do konce roku ve- dle fotbalového stadionu ve Zlíně. Další, který je v podstatě za rohem, zahajuje provoz v těchto dnech. Místní jsou rádi. Čekací doby u odborníků jsou dlouhé, poukazují. A další doktoři nedaleko centra města? Jenom dobře, říkají.

V Kvítkové ulici vyroste klinika pro prenatální péči i polyfunkční dům

Zlín – Větší komfort pacientům. To zřejmě už do roka nabídne zlínské Centrum prenatální diagnostiky a genetiky Prediko, které sídlí v prostorách tamní polikliniky.

Letos kráter, za rok univerzitní vzdělávací komplex. Podívejte se

Zlín - Stavba nového vzdělávacího komplexu pro studenty a pedagogy Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně mezi ulicemi Štefánikova 
a Hradská se sune kupředu. Stavět se začalo v červenci loňského roku a hotovo má být v roce 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Ulice Tyršova v Malenovicích. Vznikne zde i cyklopruh

Zlín-Malenovice – Nové chodníky, komunikace i cyklistický pruh. Takové změny budou v ulici Tyršova v Malenovicích. Její revitalizace se uskuteční tento rok. Podle radnice jde o největší investiční akci pro část Zlín-Malenovice. Celková suma za tento projekt se pohybuje nad deseti miliony korun.

V Luhačovicích staví další dům s luxusními byty

Luhačovice – Luhačovice se rozrůstá o další bytový dům. Na okraji města, v Pražské čtvrti naproti Vládní vily, se staví luxusní byty. Ačkoliv ještě dělníci neopustili staveniště, všech jedenáct bytů je už prodaných.

Řidiče jedoucí z Vizovic na Bratřejov ještě čeká tříměsíční úplná uzavírka

Zlínsko - Ještě deset měsíců útrap mají před sebou obyvatelé Lhotska, pak je snad čeká zasloužený klid. Obchvat obce, který má výrazně ulevit od frekventované dopravy, má být hotový v říjnu.

AKTUALIZOVÁNO

Spojením budov vzniká ve Zlíně největší nákupní prostor. Podívejte se

Zlín – /ANKETA/ Prostor mezi budovou č. 12 a 13A ve Svitu prochází velkou proměnou. Parkování nebo nákupní molo – to jsou novinky, které by se měly veřejnosti otevřít nejpozději do letních prázdnin. Propojením budovy 13A a 13B tak vznikne největší prodejní prostor ve Zlíně.

Budovu 64 ve zlínském továrním areálu čeká velká obnova

Zlín – Areál Svitu zažívá v posledních letech a měsících nebývale rychlý rozvoj, oživení a omlazení. A už teď je jasné, že trend bude pokračovat. Skupina CREAM plánuje obří investici ve výši 300 mil Kč do revitalizace budovy 64 a pokračuje tak v urbanistické regeneraci svitovského areálu a otevírání továrny lidem.

Park, silnice či hřiště na pétanque. Milionové investice změní Lukov

Lukov - Jeden milion korun za druhým polykají v těchto dnech zásadní úpravy v Lukově. Ve finále se obyvatelé dočkají větší bezpečnosti při přecházení cesty či upraveného parku, ve kterém na obecní poměry budou mít i jednu raritu: nové hřiště na francouzskou společenskou hru pétanque. K relaxu a zábavě poslouží zejména klientům tamního domova pro seniory, který je od něj vzdálen jen přes ulici

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT