VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Stavby a rekonstrukce na Zlínsku

AKTUALIZOVÁNO

Konec jednání. Pošta v centru Zlína nebude

Zlín – Ani petice s více než dvěma tisíci podpisy, ani nekonečná a opakovaná jednání a naléhání města a ani úterní osobní jednání primátora Miroslava Adámka s vedením České pošty, nepřesvědčila státní podnik, aby zřídil tolik diskutovanou a městem i lidmi žádanou pobočku v centru města poblíž magistrátu.

Fabriku chtějí dokončit do roku 2018

Zlín – Už jen maximálně měsíc by měly trvat demoliční a vyklízecí práce budov číslo 24 a 26 ve svitovském areálu. Ještě do konce ledna má pak začít i demolice objektu 103. Objektu, který se přesně před rokem a jedním dnem ocitl v plamenech.

Zlínský magistrát dohodl použití částí budov 24 a 25 v plánovaném centru Fabrika

Zlín - Výstavba Zlatého jablka, obchodního centra Čepkov nebo i velkého parkoviště u sídla hejtmanství. Všem těmto akcím předcházely rozsáhlé demolice, které hýbaly Zlínem a diskutovalo se o nich. Podobně velkou akcí je i demolice budov číslo 24 a 26 ve svitovském areálu.

Neúprosná realita: tak mizí tovární budovy ze světa

Zlín - Trio budov 24-25-26 ve svitovském areálu postupně míří k zemi. Práce se nezastavily ani tuto neděli. Při zběžném pohledu je patrné, že demoliční práci jsou přibližně v polovině. Mimořádnou podívanou si denně nenechá ujít řada lidí.

Rozpočty na Zlínsku: stavět budou všichni

Zlínsko – Téměř jako nová je zevnitř budova otrokovické Základní školy Trávníky. Zvenku však může na mnohé lidi působit ponurým dojmem. A právě to se snad už brzy změní. V příštím roce se především dočká zateplení, které vyjde na necelých šestnáct milionů korun.

Ve Valašských Kloboukách upraví okolí kostela za dva miliony korun

Valašské Klobouky - Novou podobu letos získá prostranství kolem kostela Povýšení svatého Kříže, který stojí v centru Valašských Klobouk. „Vadí nám zanedbaný stav dlažby místní komunikace a špatně vyznačená parkovací místa," zmínil místostarosta Martin Janík.

Zlín spoří. Podchod ale opraví

Zlín - Šetří všechna města, šetří i krajský Zlín. Několik změn, které mají zlepšit život občanů ve městě, ale radnice v rozpočtu na rok 2012 přece jen slibuje.

Rekonstrukce Gahurova prospektu začíná v pondělí

Zlín – Dlouho připravovaná proměna centra Zlína začíná. 1. července zahájí město rekonstrukci Gahurova prospektu, předprostoru Kulturního a univerzitního centra. Práce potrvají maximálně čtyři měsíce, celkové náklady dosáhnou asi 14 milionů bez DPH. Investorem je radnice, která zpětně využije k financování evropskou dotaci.

Chystá se nové využití knihovny. Rekonstrukce objektu si vyžádá třicet milionů

Zlín - Jen do konce školního roku bude Krajská knihovna Františka Bartoše sídlit ve stávajících prostorech. Poté by mělo začít její postupné vyklízení a stěhování inventáře do nové budovy.

Laboratorní centrum je nahrubo hotové. Podívejte se

Zlín - Práce na stavbě Laboratorního centra Fakulty technologické Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně se nezastaví ani v zimě. Objekt, který vyrůstá za autobusovým nádražím na místě tržnice Baťák, má čtyři nadzemní podlaží s ustoupeným pátým podlažím, jedno snížené a jedno podzemní podlaží.

Rekonstrukce tovární zdi baťovských závodů ve Zlíně finišuje

Zlín – Ve Zlíně finišuje rekonstrukce části tovární zdi bývalých baťovských závodů v centru města. Sto metrů dlouhou část zdi z 20. let minulého století opravuje Kovárna Viva, která je jejím vlastníkem. Práce by měly být hotové na začátku podzimu, informovala dnes ČTK zástupce společnosti Kateřina Martykánová.

Problémy se školkou si vynutí úspory. Rekonstrukce náměstí se odkládá

Fryšták – Na zbrusu nové opravené náměstí si ve Fryštáku musejí nechat zajít chuť.. A to minimálně pět let. Donedávna živý projekt revitalizace centra města odložili zastupitelé do šuplíku.

Rekonstrukce dvou budov továrního areálu už stála 80 milionů Kč

Zlín – /FOTOGALERIE/ Stavbaři za tři měsíce prací na kompletní rekonstrukci budov 14 a 15 v bývalém továrním areálu firmy Baťa ve Zlíně prostavěli už zhruba 80 milionů korun. Z objektů zůstala jen kostra, kterou dělníci nyní zesilují, aby vydržela budoucí zátěž.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT