VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Vývoj sitauce s odkoupením či prodejem zlínského areálu Svit.

Vývoj sitauce s odkoupením či prodejem zlínského areálu Svit.

Zlín může Svit získat do jara

Zlín - Město Zlín by už do tří měsíců mohlo získat akcie a pohledávky za skupinou Svit. Včera totiž vláda podle její mluvčí Jany Bartošové schválila jejich převod zČeské konsolidační agentury na ministerstvo financí. Zlínu se tak usnadní cesta kpořízení majetku vbývalých Baťových závodech, a bude tak moci začít sjeho obnovou.

Město se opět přiblížilo koupi pohledávek za Svitem

ZLÍN - Záměr nákupu pohledávek za ekonomicky spjatou skupinou Svit schválili včera zlínští zastupitelé. Krajské město tím učinilo další krok k tomu, aby se revitalizoval rozsáhlý areál bývalé Baťovy obuvnické firmy.

Zastupitelstvo rozhodne, jestli vykoupí akci Svitu

ZLÍN - O další krok blíže k řešení situace v areálu bývalých Baťovských závodů je nyní krajské město. Rada města Zlína předkládá dnes zastupitelstvu ke schválení pravidla společného postupu při změnách finančních a vlastnických vztahů v bývalém podniku Svit, která schválila před týdnem spolu se zástupci kraje a podnikatelů.

Svitovský areál dostal konečně šanci

ZLÍN - V ucelený areál s rekonstruovanými budovami a infrastrukturou by se měly proměnit bývalé Baťovy závody ve Zlíně. Shodli se na tom včera zástupci kraje, zlínského magistrátu a největšího věřitele bývalé obuvnické továrny Svit.

Svitovský areál se má více otevřít městu

ZLÍN -Vybudování nové křižovatky a otevření prostoru do třídy T. Bati ze svitovského areálu plánuje zlínská radnice spolu s krajem a Ředitelstvím silnic a dálnic. Informoval o tom náměstek primátorky Miroslav Šenkýř. Stavební povolení by rádi získali příští rok.

Boj o Svit: čas běží

ZLÍN - Sídla krajské knihovny a galerie či univerzitní laboratoře by mohly být součástí oživení svitovského areálu. Pokud se ale zlínské radnici nepodaří získat budovy a pozemky v tamním komplexu zkrachovalé obuvnické firmy včas, Univerzita Tomáše Bati i Zlínský kraj si pro své projekty najdou jiná místa.

Zlín sahá po dluzích Svitu

ZLÍN - Řada zlínských zastupitelů by nyní podpořila koupi dluhů zkrachovalé společnosti Svit. Vláda totiž ve středu zrušila podmínky, které městu komplikovaly především další nakládání s pohledávkami.

Rozhodnutí vlády o Svitu přišlo pozdě

ZLÍN - Podmínky odrazující město Zlín od nákupu pohledávek zkrachovalé firmy Svit včera vláda zrušila. Od 1. října již ale může správce konkursní podstaty dceřiné společnosti Svitu Konty prodávat budovy, které chtěla zlínská radnice získat právě koupí pohledávek. „Mrzí mě, že rozhodnutí vlády nepřišlo dříve,“ postěžoval si náměstek primátorky Zlína Martin Janečka (ČSSD). Rozprodání objektů soukromým vlastníkům by podle města značně zkomplikovalo oživení zchátralého areálu.

Vláda jednala o areálu Svitu

ZLÍN - Poslední překážky bránící získání bývalého svitovského areálu městem Zlín možná včera odstranila česká vláda. „Zrušili podmínky, které nám vadili,“ naznačila zlínská primátorka Irena Ondrová (ODS).

Zlín stále neví, zda koupí areál Svit

ZLÍN - Zlínská radnice stále ještě nerozhodla, zda odkoupí pohledávky za bývalým Svitem kryté nemovitostmi v areálu zkrachovalé společnosti. Přitom ještě v červenci náměstek primátorky Martin Janečka (ČSSD) říkal, že se rozhodne do konce srpna.

O areálu Svitu se rozhodne do konce srpna

ZLÍN - Koupí zlínská radnice pohledávky Svitu, které jsou kryty nemovitostmi v bývalém areálu zkrachovalé společnosti?Odpověď na tuto otázku má přijít do konce srpna. „Buď to do té doby vyjde, nebo ne,“ naznačil první náměstek primátorky Martin Janečka (ČSSD).

Do areálu Svitu možná zamíří čínské společnosti

ZLÍN - Průmyslové společnosti z Číny možná zřídí své závody ve Zlíně. Vyplývá to ze smluv, jež uzavřelo město Zlín s čínským městem Šen-jang a oblastí Tung-ling.

Svitovský areál nadále chátrá, vadí to i Baťovi

ZLÍN - Chátrající areál Svitu se vůbec nelíbí Tomáši Baťovi mladšímu. Řada budov zlínského komplexu, který dříve patřil Baťovým závodům, je už několik let nevyužita.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT