VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Zpravodajství o událostech ze života zlínské univerzity

Nový vzdělávací komplex UTB začnou studenti využívat od února

Na 428 milionů korun vyšel nový Vzdělávací komplex Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Primárně areál poslouží největší fakultě humanitních studií, součástí je také výstavní prostor.

Rektor věnoval univerzitě 40 let. Čeká ho poslední rok

ROZHOVOR/ Černé kožené křeslo, které má ve své kanceláři, působí elegantně a uhlazeně. Ale budí respekt – stejně jako jeho pán. Sedí na něm však poslední rok. Rektoru Petru Sáhovi končí příští rokv prosinci druhá osmiletka. Kandidovat už nechce a ani nemůže. S Univerzitou Tomáše Bati jej pojí neuvěřitelných 40 let. Zůstane? „Pokud to půjde, ano,“ připouští s úsměvem.

Mezi nejlepšími školami je i UTB

Univerzita Tomáše Bati (UTB) znovu potvrzuje, že patří mezi 5 % nejlepších vysokých škol v globálním srovnání. UTB zveřejnila zprávu, že se opětovně objevila na seznamu první tisícovky nejlepších světových univerzit, který vydává respektovaný britský magazín Times Higher Education.

Fakulta technologická ve Zlíně ještě jednou umožní zažít vědu na vlastní kůži

Zlín - V pátek 22. ledna se na Fakultě technologické Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně už podruhé otevřou dveře všem, kteří mají zájem o studium, ale i o přírodní a technické vědy. Co přinese lednový Den otevřených dveří na Fakultě technologické?

Před 15 lety byla založena Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Praha – Před 15 lety, k 1. lednu roku 2001, byla slavnostně zřízena Univerzita Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně. Za svoji dosavadní existenci si dokázala získat mezi českými vysokými školami své pevné místo. Zlínskou univerzitu, která nese jméno zakladatele obuvnického impéria, navštěvovalo v roce 2015 na jejích šesti fakultách asi 11.000 studentů.

Na univerzitu nastoupí jedenáct tisíc studentů

Zlín – Na 11 tisíc posluchačů na šesti fakultách zahájí v pondělí 14. září nový akademický rok 2015/2016 na zlínské Univerzitě Tomáše Bati. Podle jejího rektora Petra Sáhy měli letos uchazeči největší zájem o studium ekonomických, humanitních a uměleckých oborů.

Zlínská obchodní akademie se stala fakultní školou

Zlín – Označením Fakultní škola Fakulty managementu a ekonomiky (FaME) Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně se může od úterý chlubit zlínská obchodní akademie. Děkanka a středoškolský ředitel smlouvu o spolupráci podepsali v úterý na vysokoškolské půdě.

Fakultu managementu a ekonomiky čeká volba děkana

Zlín - Zlínskou fakultu managementu a ekonomiky (FAME) čeká volba děkana. Akademický senát fakulty již vyhlásil volbu kandidáta na jmenování děkanem. Nový děkan nahradí ve funkci Drahomíru Pavelkovou, které letos vyprší druhé čtyřleté funkční období a po třetí kandidovat ze zákona nemůže.

UTB bojuje za lepší praxi a uplatnění pro své absolventy

Zlín, Brno - Jen vzdělávat se dnes nestačí. O přijetí do vysněného zaměstnání rozhoduje v řadě případů kvalitní praxe. Jenže ta absolventům často chybí. A pokud ne, jedná se obvykle o praxi pro praxi. Tedy jen o splnění povinnosti, než o skutečný profesní vývoj.

V záři prskavek studentů FAME

Zlín – Hromadným zapálením prskavek si v úterý připomenuli studenti zlínské fakulty managementu a ekonomiky blížící se výročí. Rok 2015 se totiž ponese v duchu oslav 20 let existence fakulty.

Sáha obhájil, při volbě rektora neměl konkurenta

Zlín – Univerzitu Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně v následujících čtyřech letech s největší pravděpodobností nadále povede dosavadní rektor Petr Sáha.

Petr Sáha je jediný kandidát na rektora UTB

Zlín – Pouze jeden kandidát, Petr Sáha, který je stávajícím rektorem zlínské Univerzity Tomáše Bati, je navržený na jmenování rektorem pro následující čtyřleté funkční období.

Pavel Bělobrádek navštívil UTB ve Zlíně

Zlín - Pavel Bělobrádek, místopředseda vlády ČR pro vědu, výzkum a inovace, navštívil v pondělí zlínskou Univerzitu Tomáše Bati (UTB). S jejím vedením a představiteli města jednal o rozvoji výzkumného potenciálu univerzity ve vztahu k rozvoji města. Seznámil se rovněž s největšími vědeckovýzkumnými projekty řešenými na UTB.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT