více >>

Kino Napajedla: CARMEN | Opéra National de Paris

Akce již skončila

CARMEN | Opéra National de Paris. Záznám opery můžete vidět v sobotu 12. ledna 2019 od 17 hodin v Kině Napajedla. Vstupné je 220 Kč. 

Režie: Calixto Bieito. Hrají: Elina Garanča, Roberto Alagna, Maria Agresta, Ildar Abdrazakov.  

„Nikdy se Carmen nepoddá, svobodná zrozená, svobodná zemře,“ pláče umírající Bizetova hrdinka na konci jedné z nejslavnějších a nejhranějších světových oper. Nezkrotná svoboda, živočišnost a nutkání žít s maximální sílou a intenzitou až na hraně, to vše dýchá z nové verze Carmen od španělského režiséra Calixta Bieita víc, než kdy jindy před tím.

Ve vášnivém nastudování pařížské Opery se pod taktovkou britského dirigenta sira Marka Eldera představí mezinárodní obsazení. Francouzský tenor Roberto Alagna, mezzosopranistka Elina Garanča z Litvy, sopranistka Maria Agresta z Itálie nebo ruský bas Ildar Abdrazakov.

S neobvyklou současnou výpravou zůstává i Bieitova Carmen tou žhavou temperamentní ženou, zosobněním ženské smyslnosti, sebevědomí a hrdosti. Přesto nabízí pohled, že její nezkrotný život za hranicí zákona je výsledkem kruté doby. Carmen žije rychle možná proto, že musí. Ve světě plném mužské krutosti má šanci přežít jen stejně krutá a nezlomná svůdkyně.

12. 1.  (17:00–19:00)
Na Kapli 459, Napajedla
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ