KDY: 21. září 2019 od 9 do 22 hodin 
KDE: Zlín 
ZA KOLIK: Vstupné zdarma 

Samozřejmě nebudou chybět ochutnávky vynikajících pochutin i pivních speciálů z regionálních pivovarů a mnoho dalších atrakcí pro všechny generace.

PROGRAM

Baťův mrakodrap

  • 9:00–20:00 - výstavy - Stavba roku Zlínského kraje - 2. etáž, Vesnice roku Zlínského kraje - 16. etáž
  • 9:00–20:00 - otevřená kavárna na terase v 16. etáži
  • 9:00–20:00 - terasa - bronzový model města Zlína, dalekohledy
  • 9:00–11:00 - projížďky pojízdnou Baťovou kanceláří - v pravidelných intervalech
  • 10:00–15:00 - pozorování Slunce z terasy 21. budovy - Hvězdárna Vsetín
  • 13:00–15:00 - projížďky pojízdnou Baťovou kanceláří - v pravidelných intervalech 

14|15 BAŤŮV INSTITUT A PLATFORMA

  • 9:00–18:00 - ochutnávka a prodej nejlepších potravinářských výrobků Perla Zlínska 2018, Regionální potravina a další regionální výrobci
  • 9:00–18:00 - další regionální stánky
  • 9:00–18:00 - výstava oceněných výrobců Mistr tradiční rukodělné výroby ZK
  • 10:00–18:00 - Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně (14. budova)
  • 10:00–18:00 - Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně (14. budova)
  • 11:00–18:00 - malování na obličej

PROGRAM NA PÓDIU (PLATFORMA 14|15 BAŤOVA INSTITUTU)

  • 9:10–9:40 - vystoupení mažoretkových skupin
  • 9:45–10:00 - zvonky dobré zprávy – Hudební soubor z Kateřinic a Ratiboře
  • 10:00–10:10 - přivítání hostů hejtmanem ZK panem JIŘÍM ČUNKEM a slavnostní zahájení
  • 10:10–11:00 - Základní umělecké školy Zlínského kraje
  • 11:00–11:45 - předání ocenění Regionální potravina Zlínského kraje
  • 12:15–13:00 - rocková kapela Foxy Hunters
  • 13:30–14:15 - předání ocenění Perla Zlínska Zlínského kraje
  • 14:45–15:30 - teenagerská kapela DOCELA z Alcedo
  • 15:30–15:45 - mistři řemesla Zlínského kraje 2019 – Nositelé tradice lidových řemesel ocenění ministrem kultury ČR
  • 16:00–17:00 - folklorní kapela Mirečkovi Sekeráše
  • 17:30–18:15 - vokální kapela VOISING (SK)
  • 18:45–20:00 - kapela ARGEMA,
    20:45–21:45 kapela AG FLEK
  • 21:45–22:00 videomapping – studentská projekce


PARKOVIŠTĚ 24|25|26 - po celý den

  • farmářská stezka a festival řemesel pro děti - zábavně vzdělávací hra, stanoviště s úkoly (včelařství, poznávání domácích zvířat, dojení krávy, poznávání bylinek, hra na farmáře, poznávání plodin z polí, třídění odpadu)
  • BESIP – dopravní hřiště a aktivity pro děti
  • prezentace středních škol Zlínského kraje
  • prezentace vinařů Zlínského kraje
  • prezentace včelařů a včelařských kroužků, pozorovací úl
  • výstava drobného zvířectva (slepice, králíci, holubi)
  • zemědělská technika stará i moderní
  • občerstvení - regionální pochutiny, místní pivovary, rybí speciality, zvěřinový guláš
  • fotokoutek 13:00–18:00 hodin 
  • zažijte jízdu s traktory na dálkové ovládání na překážkové dráze; vyzkoušejte si jízdu s traktorem, ale i zručnost v couvání s vlečkou


ULICE VAVREČKOVA

  • 11:00–16:00 - ukázky integrovaného záchranného systému – hasiči, policie, záchranná služba
  • 11:00–18:00 - kampaň „JEDU NA DŘEŇ" – odběr krve do registru dárců kostní dřeně
  • 10:00–18:00 - projížďky v kočáru s koňmi – Zemský hřebčinec Tlumačov