ZLÍNSKO 

Barumka sportuje
KDY: v sobotu 27. srpna od 10 hodin
KDE: náměstí Míru ve Zlíně 
ZA KOLIK: zdarma 

Druhý ročník nového projektu organizátorů Barum Czech Rally Zlín, jehož cílem je rozhýbat obyvatele města různými sportovními aktivitami, rozbalí svůj krám v samém srdci Zlína. Veškeré aktivity budou rozprostřeny v rámci místních parků a na náměstí Míru. Návštěvníci se mohou těšit na tradiční i netradiční sportovní aktivity, které si pro tuto příležitost připraví sportovní kluby ze Zlína a okolí.

Barum Czech Rally Zlín.Barum Czech Rally Zlín.Zdroj: Deník/archiv_

Hasičská zábava v Prštném
KDY: v sobotu 27. srpna od 19 hodin
KDE: hasičské cvičiště, Zlín-Prštné
ZA KOLIK: zdarma 

Prázdninovou zábavovou sezónu zakončí kapela Tramontana rock na tradiční hasičské zábavě v Prštném na hasičském cvičišti pod rybníkem Kačák. Zábava naváže na odpolední dětský den - loučení s prázdninami pro děti, které tradičně pořádají místními hasiči. Podobně jako na nedávné zábavě na Kudlově si Tramontana pozvala hosta - mladou ambiciózní kapelu Cahouni, která zahraje hity světových rockových hudebníků a naladí hosty na večerní zábavu s kapelou Tramontana Rock.

Bashment inna Gardens II - sound system dance
KDY: v sobotu 27. srpna od 14 hodin
KDE: Pod Lipou, Zlín
ZA KOLIK: zdarma 

Po 4 letech se Bashment Bass Foundation vrací do parku v centru Zlína, aby prezentoval nový sound systém ve svém domovském městě. Akce startuje již od 14 hodin a kmenový djs projektu předvedou selekci vinylových desek ve stylech roots reggae, dub, dubstep, jungle a old school. Těšit se můžete na příjemné prostředí městského parku, svěží občerstvení hospůdky Pod Lipou a mocné zvukové vibrace.

II. ročník benefičního fotbalového turnaje v Pozlovicích 
KDY: v sobotu 27. sprna od 14 hodin 
KDE: fotbalový areál v Pozlovicích 
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné 

V benefičním klání se utkají: místní fotbalové týmy, sportovní hvězdy našeho kraje, ženský seniorský reprezentační tým, zajímaví hosté a sponzoři. Účast přislíbili: Petr Čajánek, Miloš Gureň a Petr Jiráček. Pro děti bude připravený skákací hrad, chybět nebudou stánky s grilovanými specialitami a různými nápoji. Po turnaji následuje zábava, hraje skupina MIX BAND. Výtěžek z této charitativní akce bude věnován postiženým dětem ze 4. ZŠ Uherský Brod, Nadaci J. Pivečky a potřebným na Srí Lance. 

UHERSKOHRADIŠŤSKO

Slovácké hody s právem
KDY: v sobotu 27. srpna od 13.30 hodin
KDE: Vésky, Uherské Hradiště
ZA KOLIK: zdarma, hodová zábava 140 korun

Tradiční setkání na slováckých hodech s právem ve Véskách zahájí slavnostním průvodem obcí s vyvoláváním stárků, povolením a udělením hodového práva starostou města. Na venkovní hodové zábavě na hřišti ve Véskách zahraje dechová hudba Boršičanka, Cimbálová muzika Oskoruša. 

Krojovaná chasa.Krojovaná chasa.Zdroj: Deník/archiv_

Zpívání na schodech
KDY: v sobotu 27. srpna od 15 hodin
KDE: Uherské Hradiště - Sady

Setkání mužských i ženských sborů. Vystoupí Mužský sbor JMF Derfla, Mužský sbor z Míkovic, Ženský sbor z Míkovic a cimbálová muzika Kunovjan.

Ostrožská noc ro(c)ku
KDY: v sobotu 27. srpna od 20 hodin
KDE: Zámek, Uherský Ostroh

V sobotu 27. srpna se opět nádvoří zámku rozezní rockovými peckami v podání skvělých skupin Artemis a Doctor´s Band. Těšit se můžete na šest hodin rockových skladeb, skvělého jídla a pití.

KROMĚŘÍŽSKO

Mezinárodní festival vojenských hudeb
KDY: v sobotu 27. srpna od 17 hodin, v neděli 28. srpna od 14 hodin
KDE: Velké náměstí, Kroměříž
ZA KOLIK: zdarma 

Kroměříží bude opět po roční přestávce znít hudba vojenských souborů. Dvoudenní hudební program proběhne na Velkém náměstí a diváci a posluchači mají vstup zdarma. Sobotní program zahájí koncert Vojenské hudby Ozbrojených sil Slovenské republiky Bratislava, dále bude k vidění i slyšení koncert Vojenské hudby Bytom (Polsko), Kaposvár (Maďarsko). Přehlídku pak ve 20 hodin uzavře koncert Ústřední hudby AČR se sólisty Martinem Chodúrem a Lucií Silkenovou. Na neděli je připraven hlavní program festivalu a showprogramy. Kromě kapel své umění ukážou mažoretky Lentilky Holešov nebo Motocyklová četa Vojenské policie.

Festival vojenských hudeb.Festival vojenských hudeb.Zdroj: Město Kroměříž_

Čau, prázdniny
KDY: v sobotu 27. srpna od 9 hodin
KDE: Výstaviště Kroměříž 
ZA KOLIK: 250 korun 

Přijďte zakončit prázdniny ve velkém stylu! Připravena budou hudební vystoupení pro děti i celou rodinu, kolotoče, klauni, kouzelníci, pěnová párty, vodní atrakce, cukrová vata, pohádkový les, fotokoutek, trampolíny, nafukovací atrakce, herní simulátory a spoustu dalších zážitků. Opět bude mimořádně otevřeno celé výstaviště a Dětský svět dohromady a na podiu se dětem představí Míša Růžičková, Lillipopz a Kája a Bambuláček.

Čau prázdniny.Čau prázdniny.Zdroj: Výstaviště Kroměříž_

Pán prstenů maraton
KDY: v sobotu 27. srpna od 13 hodin
KDE: Kino Nadsklepí v Kroměříži 
ZA KOLIK: 300 korun 

Celá trilogie v prodloužených verzích v originálním znění na velkém plátně. To je jedinečná příležitost ke zhlédnutí trilogie podle předlohy J. R. R. Tolkiena. Ta nedávno oslavila 20 let od svého vzniku. Závěrečná část Třetího věku Středozemě se vám odehraje před očima v průběhu celého dne včetně stylového fotokoutku a výzdoby, soutěže o věcné ceny, workshopu a stánku s licencovanými dárkovými předměty.

VALAŠSKO 

Beata Bocek
KDY: v sobotu 27. srpna od 20 hodin
KDE: První nádvoří Kulturního zařízení, Valašské Meziříčí
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné 

Nezaměnitelná česko-polská písničkářka a hudebnice z Těšína představí své písně o vzpomínkách, dětství, cestách i snech. Beata tvoří skladby pomocí loopstationu, kdy vrství svůj hlas přes sebe a vznikají tak harmonie hlasů v tanečně rytmickém aranžmá. Těšit se taky můžete na písničky z poslední desky O Tobje.

Myslivosti zdar!
KDY: v sobotu 27. srpna od 9 hodin
KDE: Valašské muzeum v přírodě, Rožnov pod Radhoštěm

Česká myslivost v pojetí tradičním i současném se představí v areálu Valašského muzea v přírodě. K vidění bude myslivecká kynologie, ukázky hlasů jelenů v říji, vábení jelenů, mysliveckých tradic, lovecké signály, sokolnické ukázky dravců i naučná poznávací stezka pro děti. Chybět nebude ani cimbálová muzika Jiřího Nechanického, Svatohubertská mše v kostele sv. Anny a koncert Stanley´s Dixie Street Band. 

Myslivost. Ilustrační foto.Myslivost. Ilustrační foto.Zdroj: Jiří Koňařík_

Kouzelník Eňo Ňuňo
KDY: v sobotu 27. srpna od 10 hodin
KDE: M-klub, Valašské Meziříčí
ZA KOLIK: zdarma 

Je trochu nemotorný, trochu nešikovný a trochu legrační, ale vždy se mu, možná omylem, podaří něco vykouzlit. Možná něco, co ani sám nechtěl. Pro malé i velké diváky připravilo Divadlo loutky bez hranic humorný kabaretní kousek.