Divadelní představení pro děti: Lotrando a Zubejda
KDY: 20. prosince 2019 od 16 hodin 
KDE: Kino Elektra v Luhačovicích 
ZA KOLIK: Vstupné děti do 2 let bez místa zdarma, do 15 let 90 Kč, ostatní 130 Kč 

Nově připravovaná muzikálová pohádka Lotrando a Zubejda je pohádka přepsaná podle filmové předlohy Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře do divadelního scénáře. Díky jejich podpoře můžete očekávat v pohádce známé krásné písně, které pohádku provází. Smyslem pohádky je ukázat dětem, že dobro je vždy silnější než zlo. Také pomoci dětem ukázat správný směr, jak býti dobrým a slušným člověkem. Pohádku sehrají herci z Divadelního studia Artuš Praha.  

Pro děti od 3 do 12 let. Délka představení je 65 minut.

 Lotrando a Zubejda.Zdroj: Deník/repro 

V Lukově sehrají žáci i dospěláci živý betlém 
KDY: 20. prosince 2019 od 17 hodin 
KDE: prostranství před obecním úřadem v Lukově 
ZA KOLIK: vstupné zdarma 

Představení přiblíží dobu adventu se známými i méně známými zvyky. Těšit se můžete také na koledy, vánoční písničky a drobné scénky. Na akci zve Základní škola Lukov. 

Pozvánka.Zdroj: Deník/repro

Vánoční koncert Drietomanky 
KDY: 21. prosince 2019 od 16 hodin 
KDE: kulturní dům ve Spytihněvi 
ZA KOLIK: Vstupné 100 Kč 

Máte rádi dechovou hudbu? Pak si nenechte ujít vánoční koncert dechové hudby Drietomanka. Předprodej vstupenek je v kanceláři obecního úřadu v úřední dny. 

Pozvánka.Zdroj: Deník/repro

Kino Napajedla promítne Pat a Mat: Kutilské trampoty
KDY: 21. prosince 2019 od 14 hodin 
KDE: Kino Napajedla 
ZA KOLIK: Vstupné 110 Kč 

Je to opět tady! Pat a Mat přicházejí ve zcela nových Kutilských trampotách! Série příběhů, která vyvolá úsměv na tvářích dětí i dospělých. Jakou lest vymyslí na zloděje, který jim krade jablka ze stromu? Mýt auto hadicí? To není nic pro Pata a Mata! Raději si postaví automyčku. Pro prázdný žaludek jsou palačinky velká dobrota, ale to otáčení na pánvi? To je pro kutily zbytečná námaha a zároveň ta správná výzva. Stejně jako výroba domácího moštu a křupavého popcornu. A co teprve, když si z dronů vyrobí nový létající stroj. A nebyli by to staří známí „ajeťáci", kdyby si nechtěli zvelebit domov. Pár nových poliček nebo přestavba kuchyně jsou věci, do kterých se rádi pustí s vervou a chutí. Pro naše dva kutily není žádná komplikace překážkou a žádná výzva dostatečně  velká. Pat a Mat přinášejí další sérii nápadů, katastrof a originálních řešení. Doma to raději nezkoušejte! 

Česko, 2019, délka je 62 minut. Animovaný / Rodinný. Režie: Marek Beneš. Scénář: Štěpán Gajdoš. Kamera: Jan Chvojka. Hudba: Zdeněk Zdeněk. Přístupné bez omezení. Pat a Mat.Zdroj: Deník/repro