Divadelní představení DLOUHÝ, ŠIROKÝ A KRÁTKOZRAKÝ v Březnici 
KDY: v sobotu 9. listopadu od 19 hodin 
KDE: sokolovna v Březnici 
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné 

Amatérská Improvizační Divadelní Společnost (AIDS) Březnice zve na divadelní představení autorů Cimrman – Smoljak – Svěrák nazvanou DLOUHÝ, ŠIROKÝ A KRÁTKOZRAKÝ aneb pohádka, která u dětí propadla. Vstupné na akci je dobrovolné.

Divadlo. Ilustrační foto.

Luhačovická husa aneb Ochutnáte i mladá či svatomartinská vína 
KDY: 9. listopadu od 11 do 16 hodin 
KDE: Hotel Radun v Luhačovicích 
ZA KOLIK: Vstup = 10 žetonů (á 20 Kč), které zde projíte nebo propijete

Ochutnáte mladá a svatomartinská vína z vybraných moravských rodinných vinařství spolu se speciálním husím menu a dalšími dobrotami. Pro tento zajímavý gurmánský a kulturní zážitek je pro vás k příjemnému posezení připraven velkokapacitní vyhřívaný stan. Od 11 do 16 hodin vás bude bavit svým slovem i písní oblíbený sommeliér a moderátor Radek „Radunovič“ Dula a nebude také chybět Jazzové duo RADUN se svými stylovými jazzovými standardy, swingem a písněmi první republiky. Letošním hlavním hostem bude se svou kapelou Rakousko-Uhersko Pjér la Šéz, psychoterapeut, spisovatel, hudebník a herec, který spolupracuje s Jaroslavem Duškem na představeních Čtyři dohody, Pátá dohoda a Vizita.

Program Luhačovické husy 2019
11.09 – zahájení koštu sommeliérem Radkem Dulou

11:30 – 16:00 – volná degustace Svatomartinských a mladých vín

11:00 – 14:00 – vstupy jazzového Dua RADUN

11:09 – první ochutnání Luhačovické husy a otevření Gurmánského stanu

od 11:30 – podávání menu Luhačovická husa – do vyprodání

12:00 – 15:00 – krátké vstupy a komentáře baviče Radka Duly

11:30 – 16:00 – výhodný prodej Svatomartinských a mladých vín

12:00 – prohlídka funkcionalistické vily Radun pro veřejnost

od 13:00 – vystoupení kapely Rakousko Uhersko

15:30 – vyhlášení ankety a tomboly

Svatomartinská husa.

Luhačovické kino promítne film Panství Downton
KDY: 9. listopadu od 19 hodin 
KDE: Kino Elektra v Luhačovicích 
ZA KOLIK: Vstupné 120 Kč 

Dokonalá kronika života příslušníků britské aristokracie a jejich zaměstnanců v prvních desetiletích dvacátého století. Hrají: Michelle Dockery, Maggie Smith, Elizabeth McGovern, Laura Carmichael… Drama, VB 2019, délka je 122 minut, titulky, přístupný od 12 let, vstupné 120 Kč. 

Film Panství Downton.

Šestý ročník běžeckého závodu s příznačným názvem „Kovářská pětka“
KDY: 9. listopadu od cca 9 hodin 
KDE: areál bývalého svitu ve Zlíně 
ZA KOLIK: pořadatelé doporučují zvýhodněnou on-line registraci se startovným ve výši 50 Kč předem na www.behyzlin.cz. Přihlásit se je ovšem možné i přímo na místě před závodem (pro hlavní závod do 9.30 hodin), kdy startovné činí 150 Kč pro dospělé. Dětské kategorie jsou zpoplatněny symbolickými 5 Kč a hradí se přímo na místě.

Oblíbené sportovní klání je určené pro velké i malé příznivce běhu. Závod pořádá Kovárna VIVA jako součást seriálu Běhů Zlín. Hlavní část závodu na pět kilometrů odstartuje stejně jako v loňském roce v 10:11 hodin na ulici Vavrečkova u 72. budovy. Zúčastnit se ho mohou jednotlivci i tříčlenné štafety, kterým bude místo štafetového kolíku sloužit kladivo. „Junioři a zdatné děti, které si troufnou vyrazit na trať společně s dospělými, si mohou zaběhnout první okruh ze tří, který bude mít asi 1900 metrů,“ uvádí za organizátory Zbyněk Rozsypal z Kovárny VIVA. Pro nejmladší závodníky jsou připraveny kratší trasy odstupňované dle věkových kategorií. „Holky a kluky mladší deseti let čekají samostatné závody, které startují již od 9:10 hodin, upřesňuje Zbyněk Rozsypal. Pro závodníky a jejich fanoušky bude opět připraveno drobné občerstvení.

Závod Kovářská pětka.

Potkej Zlín: Od cihly k panelu II
KDY: 10. listopadu od 14 do 16 hodin 
KDE: Zlín 
ZA KOLIK: Vstupné zdarma 

Minulý rok připravila aArchitektura společně s Živým Zlínem první verzi procházky Od cihly k panelu, která představila stavební vývoj budov, který vedl k prvnímu paneláku typu G40. Letos je v rozšířené podobě doplněna o další zajímavé a nepříliš známé experimenty, které panelová výstavba v průběhu od třicátých do šedesátých let prošla. Sraz je ve 14 hodin, Díly VI 3920, před Cukrárnou Díly. 

Potkej Zlín: Od cihly k panelu II.