Zážitkový středověký jarmark vás přenese v čase zpátky
KDY: 21. září od 10 do 17 hodin 
KDE: Zlínský zámek, Soudní 1, Zlín 
ZA KOLIK: Vstupné zdarma 

Žijeme středověkem.Zdroj: Deník/repro

Zážitkový středověký jarmark v parku před zlínským zámkem je s cílem přenést se pocitově na pravý středověký jarmark s ukázkou práce řemeslníků (pletaři, kováři, tkalci, kloboukáři, švadleny, hrnčíři, dráteníci). Máte možnost vyzkoušení řemesel, užít si prodej středověkého občerstvení, vaření v kotlíku, zkusit si kvízy a tvoření pro děti, čekají na vás také šermíři, hudebníci a tanečníci.

Na této akci zažijete středověký jarmark na vlastní kůži a budete se cítit, jako by jste se přenesli na opravdový středověký jarmark.

Medové odpoledne provoní Štítnou nad Vláří 
KDY: 21. září od 14 hodin 
KDE: Kulturní dům ve Štítné nad Vláří 
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné 

Včela.Zdroj: Deník/repro

Návštěvníci se mohou těšit na medové produkty, spoustu ochutnávek a především na velice pestrý doprovodný program. Organizátoři připravili velkou včelařskou a také zahrádkářskou výstavu plnou ovocných a zeleninových výpěstků i krásných květinových aranžmá. Na ní bude možné ochutnat a porovnat jednotlivé druhy medů, medovin, jablečného moštu a nebude chybět ani populární košt slivovice. Už tradičně vystoupí se svým programem taneční soubor Javorníček. Kulturní pásmo si připravily také děti z mateřské školy a ty větší vystaví svá díla v soutěži výtvarných prací Světem včel. Příjemnou atmosféru bude dokreslovat cimbálová muzika a taneční soubor Klobučan, s nímž si návštěvníci mohou zazpívat i zatancovat.

Restaurant Day Zlín: akce pro milovníky jídla 
KDY: 22. září od 11 do 13 hodin 
KDE: Zlínský zámek, Soudní 1, Zlín 
ZA KOLIK: Vstupné zdarma 

Restaurant Day.Zdroj: Deník/repro

Restaurant Day Zlín připravil pro všechny milovníky jídla gastronomickou akci. Jídlo ve všech barvách podzimu - od horkých polévek, přes koláče jako ze sna až po dalekou asijskou kuchyni. Každý nadšený kuchař může tento den otevřít vlastní restauraci. Přijďte ochutnávat, inspirovat se a úplně nejlíp - přijďte se pochlubit se svým kulinářským uměním. 

Restaurant Day proběhne na nádvoří a v přízemí zlínského zámku. Zámecká kavárna už bohužel není v provozu a kapacita domácích kuchyní je omezena a bývá rychle vyjezeno. Doporučujeme přijít hned na začátku akce. Krabičky na jídlo a dortíky s sebou. 

Smejko a Tanculienka - Hip, hip, hurá!
KDY: 22. září od 16 hodin 
KDE: Kongresové centrum, nám. T. G. Masaryka 5556, Zlín 
ZA KOLIK: Vstupné 300 Kč 

Smejko a Tanculienka - Hip, hip, hurá!Zdroj: Deník/repro

Smejko a Tanculienka si pro děti připravili nové představení Hip, hip, hurá!, ve kterém se konečně dozvíte, jak se Smejko a Tanculienka poznali, skamarádili a možná prozradí i mnohem více v jejich nových písničkách a pohádkách. 
Políbí Tanculienka žábu v pohádce Žabí princ? Přemůže Smejko velkou špínu Fúľu Bakanú? Kdo je to Obor Tatroš? Půjdeme s Klbkom do sveta, zahrajeme si Človeče, nehnevaj sa, uhasíme oheň s písničkou Bim bam bom, zahrajeme si na Slepú Babu, rozveselíme Tanculienku písničkou Usmej sa a na závěr se rozloučíme Pápá. Nebude chybět autogramiáda na nové DVD Hip, hip, hurá! a oblíbené společné focení.