Krásné stavby s krásnou hudbou - Václav Hudeček
KDY: v neděli 2. srpna od 18 hodin 
KDE: Poutní kostel Narození Panny Marie ve Štípě
ZA KOLIK: vstupné 250 Kč 

Spolek Václava Hudečka pro pořádání houslových kurzů vás srdečně zve u příležitosti Akademie Václava Hudečka na koncert Krásné stavby s krásnou hudbou v Poutním kostele Narození Panny Marie ve Štípě. 

Účinkují:

  • Václav Hudeček - housle
  • Pavla Tesařová - housle
  • Anton Čonka - housle
  • Pavel Svoboda - varhany
  • Michaela Katráková - soprán
  • Barocco sempre giovanne

Koncert se koná pod záštitou primátora města Zlína Jiřího Korce a s finančním přispěním statutárního města Zlín. Vstupenky budou v prodeji 1 hodinu před začátkem koncertu v místě konání.

Volné divadlo: Máj
KDY: v neděli 2. srpna od 20 do 21 hodin 
KDE: zlínský zámek 
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Vrcholné dílo českého romantismu, střet kvetoucího života se smrtí nad jezerem, kde skonal strašný lesů pán. A nad ním, nad jeho bledou lebkou - co? Prázdno pouhé? Ne, modrý blankyt a zpěv slavíků, kteří připomenou, že máj nezemřel, že láska nezemřela, že se během pozdních večerů vrací do našich žil. Užijte si oslavu bytí v podání Volného divadla, ve spolupráci s organizací Živý Zlín. Představení proběhne před zlínským zámkem, na prostranství u fontány, za doprovodu živé hudby.

Citerový koncert v Otrokovicích 
KDY: v pátek 31. července od 19 hodin 
KDE: Otrokovická Beseda 
ZA KOLIK: vstupné 90 Kč  

Užijte si koncert předních evropských hráčů a lektorů citery. Představí se čtveřice lektorů citerového semináře v Lukově na Zlínsku:
Pavlína Pechková (Vlasenice – ČR), Jana Jodlbauer (Marktredwitz - Německo), Michal Müller (Varnsdorf - ČR), Monika Kutter (Vídeň – Rakousko).

Citerový koncert. Ilustrační foto.Zdroj: Deník/repro

Posousedsku v Kramolišově
KDY: v neděli 2. srpna v 15 hodin 
KDE: ulice Kramolišova ve Valašských Kloboukách 
ZA KOLIK: vstupné zdarma 

Nechte si ujít slavnostní odhalení pamětní desky Čeňka Kramoliše. Na programu je také: hry pro děti, Divadlo Začarovaný les, místní speciality, pouliční kejklíř. Klobučané v kloboucích jsou vítáni! 

Na výstavě vás čekají nejen obří deskové hry
KDY: do 31. srpna 10-18 hodin
KDE: 14|15 Baťův institut, Vavrečkova 7040, Zlín
ZA KOLIK: vstupné 50 Kč

Rádi si hrajete? Pak navštivte hravou výstavu ve Zlíně. Po celé letní prázdniny tam na vás čekají obří deskové hry, můžete také zkoumat zajímavé optické klamy. Hravá výstava, která je k vidění poprvé, vychází z úspěšného putovního Festivalu IQ Play. Na akci jsou také k vidění a vyzkoušení zvětšené deskové a společenské hry, které vznikly speciálně pro tuto akci a nebo jich existuje v celé republice jen pár kusů.

Letní párty: ARGEMA + O5&RADEČEK + KOWALL COMPANY!
KDY: v pátek 31. července od 16 hodin 
KDE: Výstaviště Kroměříž 
ZA KOLIK: v předprodeji 250 Kč, na místě 300 Kč 

"Přijďte si posedět do našich zahrad na lahodné pivo a výborné občerstvení z restaurace Na Rynku. K tomu si poslechnete mladou rockovou skupinu z Přerova Kowall Company a poté to přijde… Vloupám se, Jarošovský pivovar, Praha, Tohle je ráj, Budu rád, Jen s Tebou být… mohli bychom vyjmenovat desítky skvělých hitů skupin Argema a O5&Radeček. Kluci z Argemy se na Vás navíc tolik těší, že si na Vás připravili nálož 90 minut jejich největších pece," lákají pořadatelé.

Harmonogram akce: 16:00 Otevření areálu, 17:00 – 18:00 Kowall Company, 18:30 – 20:00 ARGEMA, 21:00 - 22:00 O5 a RADEČEK

Skupina Argema.Zdroj: Deník/repro