více >>

100 let samostatného státu Čechů a Slováků připomene i koncert

Akce již skončila

100 let samostatného státu Čechů a Slováků

V neděli 28. října 2018 si připomeneme 100. výročí vzniku Československé republiky.

Náboženská obec Církve československé husitské ve Zlíně na tento den připravila bohatý program. Ve 14 hodin ve velkém sále evangelického kostela ve Zlíně se uskuteční slavnostní děkovná bohoslužba vedená místním farářem Zdeňkem Kovalčíkem, kázáním poslouží vikář Lubomír Pliska.

Při bohoslužbě v podání Komorního sdružení pro duchovní hudbu z Ostravy za vedení dirigentky Pavly Dědičové zazní staročeské chorály. Po krátké přestávce s drobným občerstvením se pak od 15.30 hodin uskuteční slavnostní koncert, při němž v podání ostravských umělců – Lukáše Michela – klavír a Romana Herodese – housle - zazní skladby českých hudebních velikánů B. Smetany, A. Dvořáka, L. Janáčka, J. Suka a B. Martinů, mezi hudebními vstupy posluchači vyslechnou v podání Zdeňka Kovalčíka ukázky z poezie českých básníků, kteří uměleckým slovem v průběhu staletí oslavovali vlast a reagovali na dobové události.

V závěru koncertu opět v podání Komorního sdružení pro duchovní hudbu zazní úpravy lidových písní z Čech, Moravy a Slezska.

Program uzavře úprava lidové písně Ach, synku, synku a společný zpěv České i Slovenské hymny.
Srdečně zveme k hojné účasti všechny bez rozdílu náboženské příslušnosti či přesvědčení.

Vstupné je zdarma. 

28. 10.  (14:00–17:00)
Slovenská 3063, Zlín
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ