více >>

Setkání s hudbou v Napajedlích

Akce již skončila

Zveme vás na Setkání s hudbou - Poctu mistru Rudolfu Firkušnému / XIX. ročník. Koná se ve středu 30. ledna 2019 od 18 hodin v Klášterní kapli v Napajedlích. 


"První ročník toho dnes už tradičního koncertu se odehrál před osmnácti lety ještě v bývalém sídle ZUŠ Rudolfa Firkušného. Kolektiv pedagogů  ZUŠ tak chtěl uctít a oslavit narozeniny našeho napajedelského rodáka a světového klavírního velikána Rudolfa Firkušného. Datum jeho narození je 11. února 1912. Proto bývá tento každoroční koncert blízko tomuto datu, jak se na oslavu narozenin sluší.  Tehdy před sedmnácti lety to byla velmi ojedinělá akce (a vzápětí tradice), poněvadž kromě koncertů ZUŠ R. Firkušného zde v Napajedlích až na příležitostné a ojedinělé výjimky nebyly žádné koncerty klasické artificiální hudby. Jak je všeobecně známo, "koncertní situace" v Napajedlích se do dnešních dnů naprosto radikálně změnila. V současnosti je hudební oslava narozenin mistra Firkušného jedním z mnoha koncertů (nejen) klasické hudby, konaných každoročně v našem městě. 
"Setkání s hudbou - pocta mistru Rudolfu Firkušnému" je v posledních několika letech ve znamení skvělé klavírní třídy prof. Ondřeje Hubáčka a jeho žáků (Konzervatoř P. J. Vejvanovského Kroměříž). Nejinak tomu bude i letos. Zazní virtuozní klavírní repertoár především z období romantismu," říkají k akci pořadatelé. 

Vstup na akci je dobrovolný. 

30. 1.  (18:00–20:00)
Komenského 305, 763 61 Napajedla
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ