„Velmi si vážím tohoto výsledku, děkuji voličům za důvěru,“ řekla Gajdůšková. Zároveň apeluje na to, aby přišli ke druhému kolu voleb.

Chystáte se v následujícím týdnu voliče ještě nějak oslovit?

Vydáme ještě jedno číslo senátorského občasníku. Chystám se také opět mezi lidi, stejně jako po celou dosavadní kampaň. Doufám, že stihneme objet celý region.

Co by vás čekalo, pokud byste byla znovu zvolená?

Čeká nás například rozhodování o americké základně. Tady jde o každý hlas. Ten můj je proti základně, pokud nebude součástí Severoatlantické aliance a dojednána v rámci Evropské unie. Také mám připravený dopracovaný návrh novely trestního řádu chránící oběti domácího násilí.

A pokud by vás občané ve druhém kole nezvolili?

Jsem stále zaměstnancem magistrátu, uvolněná pro výkon funkce senátorky. Před vstupem do senátu jsem byla vedoucí Odboru školství, kultury, zdravotnictví, mládeže a tělovýchovy.

Co jste senátorskou funkcí získala?

Nejvíce si vážím a nejvíce by mi chyběla možnost setkávat se s lidmi, být mezi nimi a být jim užitečná. Jako vedoucí odboru školství a kultury na radnici jsem se setkávala například s řediteli škol či vedoucími souborů. Jako senátorka mám možnost potkávat lidi ve velmi širokém záběru, od premiéra až třeba po bezdomovce. Přimělo mě to mít úctu k životu jako takovému.