„Na náměstí to nyní vypadá jako v supermarketu. Na stromech visí billboardy s výroky politiků a stranickými hesly. Kdyby to udělal obyčejný člověk, tak ho vypátrají a zavřou. A Politici můžou? Kdoví, jestli to vůbec mají povolené, takto hyzdit historické centrum města,“ mával rozčileně rukou třiašedesátiletý Jaromír Krystýnek z Uherského Hradiště.

Ochránci zákona ale vášně kritiků mírní. „Umístění cedulí na stromy je v tomto případě legální. Reklamní agentura, kterou se svými požadavky oslovili politici, mají všechna potřebná povolení k rozmístění těchto billboardů na stromy,“ upozornil velitel Městské policie Uherské Hradiště Jaroslav Ježo.

Jeho slova potvrdil i pracovník Odboru životního prostředí Městského úřadu Květoslav Fryšták. „Reklamní agentuře jsem toto povolení skutečně vystavil. Pracovníci této společnosti ale museli dodržet jistá pravidla a plakáty umístit tak, aby nepoškodili veřejnou zeleň,“ připomněl Fryšták.

„Vyzdobení“ stromy billboardy ale bude mít zřejmě dohru na policii. „Někdo plakáty přelepil nápisy s upozorněním, že se jedná o černý výlep. Nyní zjišťujeme, kdo povolenou akci tímto způsobem poškodil. Pokud viníka vypátráme, případ pravděpodobně skončí u přestupkového řízení,“ poznamenal velitel strážníků Jaroslav Ježo.