Mladíka, který na třídě Tomáše Bati strhl plakát a odbíhal s ním pryč, spatřil čtyři minuty po půlnoci na monitoru kamerového systému operační důstojník. „Hlídka strážníků k němu zamířila a zjistila, že se jedná o čtyřiadvace­tiletého studenta Univerzity Tomáše Bati. Tomu asistoval jeho o čtyři roky mladší kamarád,“ přiblížil zástupce ředitele Městské policie ve Zlíně Pavel Janík.

Strážníci se také zajímali o důvod roztrhaného a zmačkaného poutače, který se válel na zemi. „Sdělil jim, že je vážně přesvědčený o tom, že pokud by právě ona politická strana, vyhrála volby, dozajista by mu bránila v podnikání, do kterého se hned po ukončení studia pustí,“ uvedl Janík.

Dodal, že jelikož se muž dopustil přestupku proti majetku, bude s ním tento incident řešit ještě Přestupková sekce Městské policie.

S ničením předvolebních poutačů se setkali letos strážníci už poněkolikáté. „Zdá se, že se stává stále častěji nejen divným způsobem zábavy, ale i vyjádřením vlastních politických postojů,“ míní Janík. (šid)

Ještě než ale začne mladý muž naplno žít životem podnikatele, bude se muset dostavit na Přestupkovou sekci MP Zlín, která s ním vyřeší přestupek proti majetku, jehož se svým jednáním dopustil.