Možnost ovlivnit dění na politické scéně si nenechal ujít ani nejstarší vsetínský občan, stoletý Josef Šimek. „Ještě jsem volby ani jednou nevynechal,“ ujistil bývalý učitel matematiky, fyziky a chemie.

O tom, koho bude volit, měl stále vitální senior jasno už několik dnů předem. „Volební lístky si prý prostudoval hned, jak se mu dostaly do rukou,“ zjistila tisková mluvčí vsetínské radnice Eva Stejskalová.

Zajímavost související s věkem se do historie zapíše i ve Valašském Meziříčí. „Jediným obyvatelem našeho města, jenž v průběhu krajských voleb dosáhl plnoletosti, a také se jich aktivně zúčastnil je Pavel Mlýnek,“ informoval meziříčský mluvčí Josef Beneš.

Pavel Mlýnek je studentem třetího ročníku Střední školy informatiky a řemesel v Rožnově pod Radhoštěm. Zastává názor, že k volbám by měl jít každý, kdo volit může.

„Přál bych si, aby se v politice hodně změnilo. Vadí mi třeba korupce a úplatky,“ svěřil se mladík z meziříčské části Hrachovec. Na včerejší den si stanovil jasné pořadí: nejdříve volby a potom teprve oslava narozenin.

Ne každý ale současné volby vnímá jako Pavel Mlýnek. Lidé se často nechávali slyšet, že z politiky jsou už unavení nebo že na lístcích nenašli kandidáta, který by je o svých kvalitách přesvědčil.

„Letos poprvé k volbám nepůjdu. Opravdu nevím, koho bych volila, z kandidátek si fakt nevyberu. Navíc mě znechutila zbytečně pompézní kampaň současného hejtmana,“ netají se Eva Sobková ze Vsetína. Je přesvědčená, že peníze, které strany investovaly do reklamy, mohly být vynaloženy účelněji.