Okrsek 78 zahrnuje část zlínského a vsetínského regionu, 81 Uherskohra­dišťsko. Volit mohli lidé v pátek od 14 do 22 hodin a přicházet mohou ještě v sobotu od 8 do 14 hodin.

Hlasovací lístky do druhého kola senátních voleb obdrží na rozdíl od prvního kola přímo ve volebních místnostech. Do úředně orazítkované obálky vloží za plentou jednoho kandidáta.Stejně jako při každých volbách se musejí příchozí prokázat platným občanským průkazem nebo cestovním pasem.

„Voliče, kteří se například ze závažných zdravotních důvodů nemohou dostavit do volební místnosti, navštíví členové okrskových volebních komisí s přenosnou volební schránkou,“ připomněla mluvčí zlínské radnice Marie Masaříková.

Pro jednaosmdesátiletou Květu Černou, která splnila svou občanskou povinnost v pátek, je hlasování samozřejmost. „Podpořila jsem stejného kandidáta jako minule. Že dostanu lístky přímo na místě, jsem věděla. A bylo to pohodlné,“ sdělila obyvatelka krajského města.

Devětasedmdesá­tiletý Václav Jakuba ze Zlína byl při odchodu z volební místnosti dokonce konkrétní. „Nechci, aby nám pořád vládli ti modří ptáci. Dělají si, co chtějí,“ řekl rozhořčeně. Lístky až na místě jej také nepřekvapily, jelikož prý sleduje tisk.

SOUVISEJÍCÍ: Boj o Senát: Gajdůšková vs. Šindlář