Monkey Business zahrají v baru Tři opice

Kdy: pátek 4. března od 20 hodin

Kde: hudební klub Tři opice ve Vsetíně

Kapela Monkey Business se dnes večer na svém turné s názvem Zatim je všecko v naprostym rychtyku zastaví v hudebním klubu Tři opice ve Vsetíně.

Monkey Business patří mezi skupiny, které od začátku ctí vlastní styl. Na české hudební scéně se objevila v roce 2000, kdy se spojil zpěvák Matěj Ruppert s kytaristou Oldřichem Krejčovským, basistou Pavlem Mrázkem, klávesistou Ondřejem Brouskem a bubeníkem Martinem Houdkem. „O rok později se k nim přidal jeden z nejvýraznějších prvků skupiny elektrizující hlas Američanky Tonyi Graves," připomněl za pořadatele vsetínského koncertu David Kopecký.

Za vším pak stojí skladatel, hudebník, zpěvák a producent Roman Holý, o kterém se mluví jako o předním šiřiteli funkové hudby v České republice a je označován za jednu z nejdůležitějších porevolučních hudebních osobností.

Kapela se hned po vydání své první desky stala objevem scény. Od té doby se setkává s nadšenými recenzemi i vyprodanými koncertními sály. Desek už má na kontě osm. Za svou tvorbu si hudebníci vysloužili řadu ocenění včetně několika cen Anděl.

Koncert kapely Monkey Business začíná ve vsetínském hudebním klubu Tři opice v pátek 4. března ve 20 hodin.

Zimní železný hasič: kdo jím letos bude?

Kdy: neděle 6. března, 10 hodin

Kde: Skiareál Razula Velké Karlovice

Svědkem boje o titul Zimní železný hasič Velkých Karlovic se o víkendu stane Skiareál Razula ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku.

Pořadatel z místní jednotky Sboru dobrovolných hasičů Tisňavy připravil pro soutěžící celkem sedm disciplín. Údery do hammerboxu, běh tunelem, přenášení zátěže, smotání hadice, převalování traktorové pneu, přelezení výškové překážky a tažení zátěže na saních. Do jejich plnění se může zapojit i veřejnost. Podmínkou ale je, že všichni závodníci musí být k plnění úkolů fyzicky i zdravotně způsobilí.

Pro nejlepší připravili pořadatelé ve spolupráci se svým partnerem vstupenky do termálních bazénů Wellness Horal ve Velkých Karlovicích.

Soutěž o titul Zimní železný hasič ve Skiareálu ve Velkých Karlovicích se uskuteční v neděli. Její úvod obstará v 9.30 hodin nástup soutěžících. Vlastní závod pak odstartuje o půl hodiny později.

Petra Šany Šanclová zazpívá v Cafe Clubu

Kdy: pátek 4. března v 19.30 hodin

Kde: Cafe Club v Uherském Brodě

Příznivci a obdivovatelé zpěvačky a multiinstrumentalistky Petry Šany Šanclové se mohou těšit na její koncert v brodském Cafe Clubu. Hudebnice, která spolupracovala s řadou osobností naší folkové scény, například s Vlastou Redlem, Samsonem Lenkem, Slávkem Janouškem, skupinou Bokomara a mnoha dalšími, tam vystoupí v pátek 4. března od 19.30 hodin. Pro malou kapacitu kavárny pořadatelé doporučují rezervovat si místa předem.

Ve Slováckém muzeu budou vařit z kysaného zelí

Kdy: sobota 5. března od 9 hodin

Kde: Slovácké muzeum v Uherském Hradišti

Kysané zelí se v zimním období v kuchyni hojně využívalo. Co se z něj dá připravit, včetně ukázky a ochutnávky, se mohou přijít zájemci podívat do Slováckého muzea v Uherském Hradišti. V sobotu od 9.00 do 12.00 tam bude pokračovat program Vaříme v muzeu, tentokrát s podtitulem S kysaným zelím o půstě jistě nikdo neztlustne!

Pro příchozí bude navíc ve stálé expozici Slovácko připraveno krátké povídání o zvycích provázejících postní období od Popeleční středy až do Bílé soboty. Interaktivní formou se dozvědí, proč se na Smrtnou neděli vynášela ze vsi Mařena, co znamenalo létečko a proč se světily na Květnou neděli kočičky či kde se honí Jidáš. Povídání o zvycích postní doby před Velikonocemi se bude konat v 10 a 11 hodin.

Vernisáž v Uherském Brodě odhalí dosud neviděné obrazy

Kdy: pátek 4. března v 17 hodin

Kde: Galerie Domu kultury v Uherském Brodě

Krajiny známých prostředí, které pozorujeme při jízdě autem, vlakem nebo při procházce, ale i náboženské obrazy s tematikou vztahující se k velikonočním svátkům. To vše bude předmětem výstavy akademického malíře Vladimíra Zálešáka, která začne v pátek 4. března v galerii Domu kultury v Uherském Brodě.

„Seřazení a výběr jednotlivých obrazů má návštěvníkovi ukázat vývoj mého pohledu na okolí, které mě při tvoření inspiruje," vysvětlil uznávaný umělec. Převážnou většinu ze 40 vystavených obrazů bude tvořit krajinomalba, nově představí také obrazy s náboženskou tematikou. „Svoji poslední tvorbu jsem věnoval sakrálním obrazům s velikonočním motivem. Některé z nich veřejně představím právě na výstavě v Uherském Brodě," poznamenal Zálešák.

Vernisáž se uskuteční dnes v 17 hodin. Malby budou zájemcům k dispozici až do 3. dubna.

Zlaté jablko chystá víkend v legem

Kdy: sobota 5. a neděle 6. března mezi 10 a 18 hodinou

Kde: obchodní centrum Zlaté jablko, Zlín

Ve velkou hernu se o víkendu promění přízemí prodejní galerie obchodního centra Zlaté jablko ve Zlíně. Pro děti je zde připraven nový typ oblíbených stavebnic Lego s rytířskými motivy. Malí stavitelé zde mohou nejen stavět své modely, ale také se fotit a získávat odměny za splněné úkoly.

Nové stavebnice řady Lego Nexo Knights netradičně propojují starodávné prostředí imaginárního království Knighton s digitálním světem budoucnosti.

„Na děti čeká několik stanovišť, na kterých si vyzkouší, jak zahnat monstra, postavit rytíře nebo oslnit digitálního čaroděje Merloka 2.0," představuje hlavní lákadla akce s názvem Staň se hrdinou ředitel obchodního centra Zlaté jablko Jiří Kratochvíl. Akce je umístěna v přízemí galerie obchodního centra a je přístupná pouze dva dny, 5. a 6. března mezi 10. a 18. hodinou.

V Halenkovicích vyhláší nejlepší pálenku

Kdy: sobota 5. března od 19 hodin

Kde: pěstitelská pálenice, Halenkovice

Degustace více než 150 vzorků přihlášených do letošního koštu Halenkovická trnka mají už v obci za sebou.

Slavnostní vyhlášení 10. ročníku koštu pálenek je ale naplánováno na tento víkend. Program je spojený i s folklorem. Při vyhlášení zahraje cimbálová muzika Rováš, zazpívají Chlapčiska ze Spyti -hněvi a vystoupí folklorní soubory Radovan a Pozdní sběr z Napajedel. Na vítěze nejlepších pálenek čekají hodnotné ceny, na své si ale mohou přijít i ostatní. Součástí programu bude totiž bohatá tombola. Proběhne také dražba vítězných vzorků.

Občerstvení na akci je zajištěno podávat se budou koláčky, škvarky, tlačenka a domácí dršťková polévka. Vstupné je 50 korun. Držitelé vstupenky na Hradišťan mají vstup zdarma.

V Bystřici pořádají Dobročinný bazar

Kdy: v pátek 4. a sobotu 5. března od 9 hodin

Kde: hasičská zbrojnice v Bystřici pod Hostýnem

Pátý ročník akce nazvané Dobročinný bazar aneb Pro jednoho odpad, pro jiného poklad pořádá od včerejška až do soboty Okrašlovací a zábavní spolek v Bystřici pod Hostýnem v prostorách tamní hasičské zbrojnice. Ještě dnes od 9 do 18 hodin bude pokračovat sběr věcí a také už jejich prodej, zítra v čase od 9 do 12 hodin pak vyvrcholí prodej.

„Přineste oblečení, doplňky, hračky, sportovní vybavení, drobné spotřebiče, knihy, CD, DVD a jiné zajímavosti ve stavu, v jakém byste je neváhali koupit sami," vyzývají zájemce pořadatelé akce. Výtěžek jarního bazaru a neprodané kousky budou věnovány na dobročinné účely, více na www.ozs.cz.

Vizovičtí ochotníci zahrají Lijavec

Kdy: sobota 5. března od 19 hodin

Kde: kulturní dům, Brumov-Bylnice

Milovníci divadelních představení a v tomto případě i typického humoru jsou zváni zítra do kulturního domu v Brumově-Bylnici. Divadlo nahodilých ochotníků z Vizovic přijíždí do města s další hrou z repertoáru Divadla Járy Cimrmana Lijavec. Vstupné na představení je 70 korun.

Lakomec. Divadelníci z Kašavy přijedou do Zlína

Kdy: neděle 6. března od 17 hodin

Kde: Zlínský klub 204

Harpagon je muž, který je pro peníze schopen obětovat vše rodinu, děti, lásku. Bez bohatství nevidí smysl života. Jeho postava je tragikomická a představuje důkaz o tom, že peníze přirozeně deformují charakter a mezilidské vztahy. Moliérovo dílo je plné komediálních zápletek, dochází v něm ke vtipným nedorozuměním a je napsáno vytříbeným jazykem, který umí vykouzlit na tvářích úsměv. Ochotníci z Kašavy jej zahrají ve Zlíně v neděli, v hlavní roli se představí Stanislav Marcoň. Režii si vzala na starost Věra Vlková.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU