Koncert Dana Bárty a Illustratosphere chystá agentura Velryba na večer 15. října do zlínského Velkého kina. „Po sérii vystoupení na letních festivalech bude Dan Bárta a Illustratosphere na podzim pokračovat v koncertním turné k aktuálnímu albu Animage. V rámci první části Animage Tour absolvovali přes třicet koncertů, včetně vyprodaného křtu v Paláci Akropolis. Nový materiál z alba představili také na koncertech na Slovensku, v Londýně, Brightonu a Manchesteru,“ informovala Lucie Janišová z agentury Velryba.

Mimo tohoto koncertu připravuje Velryba ještě vystoupení skupiny Support Lesbiens 7. listopadu ve zlínské sportovní hale Novesta, kde 21. listopadu zahrají i slovenští No Name. „No Name Tour 2008 je označováno za turné desetiletí. Fanoušci se mohou těšit na starší hity jako Čím to je, Prvá, Žily, Nie alebo áno, Ty a tvoja sestra, ale i aktuální písně z alba V rovnováhe,“ doplnila Janišová.

Konec roku patří rocku a metalu

Agentura Pragokoncert potěší na podzim zejména milovníky tvrdší muziky. Ti se mohou těšit hlavně na zimní festival Masters of Rock, který se uskuteční 29. listopadu v hale Novesta. „Po megashow populární německé skupiny Gamma Ray, řecké melodicky metalové kapele Firewind a metalových Finů Kiuas nám nyní do programu nově přibývají další, a zde nutno podotknout skutečně hvězdná jména. Zahrají němečtí Destruction, Lordi z Finska nebo italská heavypowermetalová kapela Eldritch. Počítáme s tím, že na akci bude vyprodáno,“ informoval vedoucí produkce agentury Pragokoncert David Mlčoch.

Mimo Masters of Rock se mohou lidé těšit na koncert slavné britské kapely Uriah Heep 19. října v Masters of Rock Café a 4. října tamtéž zahrají Kiss Forever Band, revivalová kapela z Maďarska. „Akce, která přibyla do našeho programu nově, je speciální dvojkoncert skupin Divokej Bill a Tři sestry, který se uskuteční v Novestě šestého listopadu,“ řekl Mlčoch.

Přijede Hrzánová i Nárožný

Agentura September přichystala pro změnu zejména divadelní program. Umožní divákům zhlédnout Báru Hrzánovou ve hře Hrdý Budžes, ale například i irskou taneční show Celtic Energy. „Představení Hrdý Budžes bývá vyprodáno vždy za několik málo dnů. Zásluhu na tom má skvělý text Ireny Douskové a hlavně neopakovatelný herecký koncert hlavní představitelky,“ řekla produkční agentury September Viera Divoká.

„Hra Monology vagíny je dnes již kultovním divadelním projektem, který se setkává s velkým zájmem u diváků, protože kromě zajímavých hereckých výkonů nabízí neobvyklý divadelní zážitek a zamyšlení nad údělem žen v různých kulturách,“ informovala Divoká.

Mimo tyto dvě hry mohou lidé očekávat ještě představení Nebyla to pátá…, které je skvělou komedií s hvězdným hereckým obsazením v režii Jiřího Menzela, a divadelní hru Víš přece, že neslyším, když teče voda, kde diváci uvidí Petra Nárožného a Václava Vydru. „Velký zájem je také o irské tance v programu Celtic Energy.

Na závěr roku připravujeme také koncert světoznámé Beatles revivalové kapely The Backwards, která má ve Zlíně silnou fanouškovskou základnu,“ dodala Divoká. Většina představení se odehraje v Academia centru Univerzity Tomáše Bati.

Igor Dostál