Třicetiletá Procházková vyrůstala s manželem u kolotočů. „Máme to jako zaměstnání. Je to naše tradice, která se předává z generace na generaci." vysvětluje. Často jezdí také s kolotoči pro dospělé, ale někdy se odtrhnou a projezdí republiku s jednou maringotkou a několika atrakcemi pro děti.

„Manželovi rodiče také jezdí po poutích. Ovšem máme s nimi podobné atrakce, a tak cestujeme každý sám," popisuje Procházková.

Mezitím, co si povídáme, si už Kubík obouvá boty. „Byl jsem si zkusit trampolínu a aquazorbing. Nejlepší byla trampolína," dodává s úsměvem a odchází.

„Právě tady tyto dvě atrakce jsou mezi dětmi nejoblíbenější. Když svítí, trošku se osvěží u aquazorbingu. Jakmile trošku sluníčko zajde, tak si rádi zaskáčou na trampolíně. „Atrakce jsme vybírali podle toho, jak moc jsou v cizině populární," hodnotí Procházková.

„Kolotoče také velmi často měníme. Máme třeba třípatrový cirkus, kde je tobogan anebo také klasická autíčka," dodává Procházková. Letos do Zlína s sebou přivezli například nafukovací skluzavku nebo řetízkový kolotoč pro děti.

S manželem a svými dvěma dětmi už procestovali celou republiku i zahraničí. „Byli jsme třeba v Polsku, Německu, Rumunsku a nebo Rusku. Když putujeme po republice, tak se nejraději vracím do Zlína," vzpomíná Procházková. Na otázku, jestli je během cest něco zásadního zaskočilo, s úsměvem odpovídá: „Že by nás něco překvapilo? To nepřekvapí. Vyrůstáme v tom odmalička, takže jsme už zvyklí na ledasco."

Na náměstí před zlínskou radnicí by se měli zdržet až do konce července.

„Potom bychom si rádi ještě smlouvu s městem o pár týdnů prodloužili,"uzavírá Gabriela Procházková.

KLÁRA MELICHÁRKOVÁ