"Z velké části improvizovaný večer bude kolektivní záležitostí. Nelze tedy do poslední chvíle prozradit, co diváky čeká. Diváci však mohou očekávat překvapivé kostýmy, videoukázky, nekonvenční oslavu ženy i samotný akt zrození," naznačil dramaturg celého cyklu Vladimír Fekar. Herci se na happening nijak zvlášť nepřipravují, měli pouze jednu zkoušku.

Součástí čtvrtečního zahajovacího večera budou také dvě vernisáže fotografií studentek zlínské fakulty multimediálních komunikací Kateřiny Měšťánkové a Veroniky Raffajové. Měšťánková nafotila portréty mladých svobodných mužů, které doplňuje obsahem jejich ledniček, Raffajová zase ukazuje, jak to s muži vypadá, když ženy nejsou součástí jejich domácností.

Kauza Ž je součástí dlouhodobé koncepce a plánů divadla. Profil Studia Z se bude každou sezonu proměňovat, na letošní cyklus v příští sezoně pravděpodobně naváže cyklus věnovaný svobodě. O rok později bude v "zetce" vládnout téma šaškování a herectví. Vedení zlínského divadla tak chce do klubových prostor Studia Z přitáhnout nejen věrné diváky, kteří jsou zvědaví na jinou tvář zlínských herců a tvůrců, ale i nové návštěvníky, kteří si tak snáze najdou k divadlu cestu.