„Velká disco show vypukne ve 20 hodin. Koncert zahájí speciální host večera, italsko-česká skupina Damichi a poté už bude pódium patřit jen Michalovi a jeho zpívajícím klávesám,“ přiblížil David Mlčoch z pořádající agentury.

Umělec se prosadil nejenom jako zpěvák, ale hlavně jako skladatel. Jeho písně zpívají mimo jiných také Lucie Bílá, Karel Gott, Bára Basiková, Ilona Csáková, Hana Zagorová a řada dalších českých a slovenských interpretů.

„Když v roce 2000 složil pro Helenu Vondráčkovou píseň Dlouhá noc, asi jen málokdo tušil, že se skladba stane jedním z nejhranějších hitů roku a zpěvačce přispěje ke comebacku, jaký český showbyznys nepamatuje,“ řekl Mlčoch.

Zpěvák má za sebou už několik koncertů a všude sklízí potlesk. „Jsem spokojený. Máme vyprodáno, lidi jsou skvělí, co víc si přát,“ říká David, který zároveň prozradil, že na Novestě určitě nebudou hrát do židlí. „Bude to jedna velká diskotéka. Většinou i ti, kteří na začátku vystoupení sedí, dlouho nevydrží a začnou tancovat,“ prozradil s úsměvem hitmaker.

Michal David má na svém kontě spoustu nesmrtelných skladeb. Publikum se může těšit na evergreeny jako Nonstop, Pár přátel a řadu dalších. Jak ale přislíbil, všechny budou v nové úpravě.

Je autorem hudby nejúspěšnějších českých muzikálů. „Hlavní árie z Kleopatry, Teď královnou jsem já, se stala hitem už před premiérou a patřila k nejhranějším skladbám českých rádií roku 2002. V listopadu 2004 se na pódia divadla Broadway přiřítil jeho druhý muzikál Tři Mušketýři, který měl přinejmenším stejně velkou popularitu jako Kleopatra,“ uvedl Mlčoch.

Následoval muzikál, ve kterém dal skladatel příležitost zviditelnit se finalistům z první a druhé řady soutěže Česko hledá Superstar, Angelika. Zatím posledním Davidovým počinem je Mona Lisa.

„Chtěl bych pozvat ty, kteří si se mnou chtějí zatančit a zazpívat. Přijďte v pátek 29. května na Novestu a na chvilku pustíte z hlavy veškeré problémy,“ doplnil zpěvák.