Vyvrcholením bude módní přehlídka předních českých návrhářek a designérů, která začne ve 20 hodin na lázeňské kolonádě. Akci zakončí od 21:00 koncert kapely Nebe a jejího hosta Přemka Forejta.

Kromě módní přehlídky je celý program pro veřejnost zdarma. „Letos pořádáme již 18. ročník této pro nás doslova srdcové benefice. Luhačovice – město zdraví a módy jsme vždy pořádali

u příležitosti zahájení lázeňské sezóny. Loni se po dlouhých 16 letech nekonala a letos jsme kvůli mimořádným akcím poprvé pod širým nebem,“ řekla ředitelka Korunky Luhačovice Veronika Záhorská.

Lákavý program

Program začíná ve 12 hodin; lidé se mohou těšit od 15:00 hodin na koncert zpěvačky Leony Machálkové, rozhovory Jitky Boho s hosty (13:00 – 18:00 hodin) nebo na taneční vystoupení Luhačovického okrašlovacího spolku Calma (18:00 hodin). Pro děti bude připravena také cestovatelská hra tematicky propojená s cestovateli Miroslavem Zikmundem a Jiřím Hanzelkou.

V pěti stáncích se uskuteční prezentace Centrály cestovního ruchu Východní Moravy a čtyř destinací Zlínského kraje – Slovácka, Valašska, Kroměřížska, Zlínska a Luhačovicka. Chybět nebudou stánky s občerstvením, ale také barbershop nebo ukázky řemesel či ochutnávky regionálních specialit. Přijede také část Expedice Z101 a zástupci Festivalového půlmaratonu Monet+ Zlín.

Benefice vyvrcholí od 20:00 hodin módní přehlídkou předních českých návrhářů a designérů – Yvony Leitner, Atelieru Flannel, Beaty Rajské a Vasky, která bude na lázeňské kolonádě zpřístupněna pouze se zakoupenou vstupenkou. Veřejnost ji bude mít zprostředkovanou na LED obrazovkách.

„Výtěžek z módní přehlídky předáme vybraným rodinám starajícím se o nemocné či handicapované děti a dále pak rodinám, které zasáhlo v červnu ničivé tornádo. Vyvrcholením celé akce bude koncert kapely Nebe a jejího hosta Přemka Forejta. Tento koncert věnujeme všem, co nám dlouhodobě pomáhají v našich charitativních aktivitách a zároveň i těm, co nyní pomáhali v místech zasažených ničivým tornádem,“ dodala Veronika Záhorská.

Projekt Korunka pomáhá zahrnuje dva spolky – Korunku Luhačovice a Korunku Velké Losiny. Oba spolky organizují řadu charitativních a benefičních akcí, z jejichž výtěžků jsou podporovány konkrétní děti nebo sociálně slabé rodiny ve Zlínském kraji. Korunka podporuje také dětské domovy a v posledních letech se zaměřuje i na seniory. Za dobu svého působení přerozdělila Korunka Luhačovice pomoc převyšující několik desítek milionů korun. Uspořádala také několik veřejných či humanitárních sbírek a pomáhala také v oblastech zasažených živelnými pohromami.