I proto se letos organizátoři rozhodli program rozšířit a rozdělit do dvou dnů. „Pátek bude trochu netradiční, nepůjde totiž přímo o folklor. Pro návštěvníky jsme připravili koncert vážné hudby věnovaný tvorbě Leoše Janáčka,“ prozradila Křenková. Pořad nese název Po zarostlém chodníčku a zpívat v něm budou sólisté a pedagogové polské hudební akademie z Wroclawi Piotr Lykowski a Margorzata Jaworska.

Hlavním festivalovým dnem bude sobota, během níž se divákům představí zejména regionální soubory, ale také několik hostů z Horňácka. „Už v deset hodin dopoledne začne u Zvonice vyhrávat cimbálová muzika Jiřího Nechanického. O hodinu později začne hudební a pěvecký pořad Jana Rokyty nazvaný Struny a Cifry,“ přiblížila Křenková. V něm se představí cimbálové muziky Ondřejnica, Soláň a také muzika Martina Hrbáče.

Dopoledne odstartuje program také na hlavním pódiu, které je další letošní novinkou. „Vybudovalo jej naše sdružení ve spolupráci s hotelem Čarták, u kterého se nalézá,“ řekla Křenková. Tady se představí například soubory Vsacánek, Vizovjánek či Ondřejnica, zazpívá ženský soubor Karlovjanky a Horňácký mužský pěvecký sbor. „Vystoupí také soubory Soláň, Vsacan a Velička a cimbálová muzika Martina Hrbáče,“ doplnila organizátorka.

Ve čtrnáct hodin začne na stejném pódiu závěrečný galaprogram, ve kterém dostanou znovu prostor všichni účinkující. Po šestnácté hodině vypukne lidová zábava při cimbálových muzikách. „Festival na Soláni má možnost a velkou příležitost zařadit se mezi nejvýznamnější a nejprestižnější folklorní festivaly na Valašsku,“ nepochyboval režisér akce Miroslav Ekart. Na dramaturgii se spolu s ním podílel také Jan Rokyta.