„V kategoriích děti a mládež o vítězný pohár a přízeň diváků zabojují hudební skupiny doprovázející rytmickou hudbou křesťanské bohoslužby. Ocenit tuto jejich dobrovolnou službu a podpořit je v ní, to je cílem Hradních tónů,“ uvedla za pořadatele Marie Macháčová.

Festival je pravidelně pořádán třetí červnový víkend v areálu hradu Brumov. Letošní soutěžní odpoledne začíná mší svatou ve 12 hodin. Po ní začne samotné vystoupení skupin přihlášených na Hradní tóny 2011.

„Vystoupí se dvěma až třemi písněmi vybranými podle každoročně obměňovaného motta,“ pokračovala Macháčová. Vítězná skupina na rok obdrží putovní pohár, který do soutěže loni daroval olomoucký arcibiskup Jan Graubner.

Hradní tóny pořádá farnost Brumov a Valašská nadace. Nadace svou činností navazuje na tradiční hodnoty, které během celého svého života uskutečňoval biskup litoměřický a rodák z nedaleké Francovy Lhoty na Vsetínsku Štěpán Trochta.

Organizace se podle svých stanov snaží zabezpečit kulturní a duchovní výchovu mládeže ve volném čase, zvyšovat její morální hodnoty, podpořit vzdělávání či udržovat tradice oblasti Valašska.