Buranteatr se prý v lecčems podobá Malé scéně Zlín. Podobnost se objevuje v zacílení na normální diváky. „Lidé, kteří se bojí ve velkých divadlech kultivované nudy a v malých pečlivě pěstované nesrozumitelnosti, která je pro úzký okruh fandů,“ definoval normální diváky dramaturg Buranteatru Jan Šotkovský. Malá scéna započala spolupráci s brněnským ansámblem letos na jaře, kdy zlínští hostovali v Brně s inscenací Mezi nebem a ženou.

Hra Venkov dramatika Martina Crimpa postihuje v chirurgicky přesném dialogu vzájemnou přitažlivost a zraňování tří podivně propletených lidských osudů. „Venkov byl a je velkou příležitostí pro tři dobré herce“, dodal Šotkovský k uvedené hře.

Slovo Buran v názvu divadla nejspíš každému, kdo toto divadlo nezná, evokuje obecně známý smysl tohoto slova. Tedy hrubián, křupan nebo snad neomalenec. Překvapením je, že toto slovo má i jiný význam, a sice silný sibiřský vítr jménem Buran. „Nikdo neví, kde vzniká a za všech okolností vane pořád stejně, stejným směrem, intenzitou…“, poeticky vyložil výklad slova z názvu divadla Šotkovský.

Ovšem i oslovení „Burani“ je podle dramaturga divadla v pořádku. „Děláme i takové syrové, přímočaré, neotesané, neuhlazené, a tedy buranské divadlo,“ uzavřel Šotkovský.