A co s sebou přiveze? Vedle již zveřejněných šumperských rokenrolových Genius Mess Poets to v trolejbusech rozjedou Bandaband směs blues, folku, latiny a funku, En.dru šampion beatboxu světové úrovně a ze světa stand-up comedy do Zlína zavítá formace Na Stojáka, konkrétně Karel Hynek a Lukáš Pavlásek.

„To vše od sedmnácté hodiny. V rozjetém tempu na afterparty v klubu Golem budou od dvacáté hodiny pokračovat kromě populárních slovenských Smola a Hrušky také Second Hand HusBand ze Šumperka a litvínovský písničkář a kytarista Xavier Baumaxa. O dojezdovou party muziku se postará DJ Vašek Vymětalík,“ uvedl za organizátory Pavel Vykydal.

Předprodej vstupenek je v restauraci Devítka až do začátku BusFestu.

Festival vznikl v roce 2009 pod taktovkou Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně v rámci předmětu komunikační agentura. Tehdejší projektová manažerka Vendula Velísková se inspirovala v Německu, kde podobnou akci viděla. BusFest je netradiční studentský festival, jehož podstatou je dovolit posluchačům, aby byli blíže svému hudebnímu favoritu, a to přímo v prostoru trolejbusu.