„Na pódiu se opět představí výteční zpěváčci z Hudební školy Yamaha, která s Deníkem na koledách spolupracuje od začátku. Bude zpívat také soubor Děvčice z Vonice. A aby toho nebylo málo, po odzpívání koled nabídne populární kapela Reflexy hodinový koncert," láká na zlínské náměstí Míru šéfredaktor David Karola.

„Těšíme se na vás, že si s námi akci užijete i letos a budete z náměstí odcházet spokojení a naplnění neopakovatelnou atmosférou českých Vánoc," dodává.

Prvních třicet lidí, kteří přijdou se zpěvníkem zakoupeným jako přílohou středečního vydání na akci ve Zlíně, dostane ve stánku Zlínského deníku dárek. Ty budeme rozdávat mezi 16. až 17.30 hodinou. Noviny bude možné si zakoupit i přímo ve stánku na náměstí.

Kromě toho budeme přímo na akci dětem rozdávat chutná pitíčka Capri Sonne od firmy Vitar.

Připraveni jsou lidé například i v Otrokovicích, kde se akce Česko zpívá koledy koná rovněž na náměstí. „Už se těšíme, zazpíváme si před začátkem naši speciální otrokovickou koledu," říká Deníku její autor a moderátor akce Michal Mynář. 

Podívejte se, jak vypadaly předchozí ročníky: Rok 2015, rok 2014, rok 2013, rok 2012

Česko zpívá koledy 2015 ve Zlíně | Video: DENÍK/Jan Karásek

Koledovat se v našem regionu chystají také v řadě dalších obcí: Slavičín, Hrádek na Vlárské dráze, u kapličky v Hrádku, Napajedla, Na Kapli 673, Rudimov, na Výletišti, Zlín, náměstí Míru, Zlín, u prodejny Albert, Okružní 4701, Vizovice, Dům kultury Vizovice, Brumov-Bylnice, náměstí u radnice, Otrokovice, u Otrokovické Besedy, Bohuslavice nad Vláří, u kapličky, Lipová, u kapličky sv. Václava, Polichno, na hřišti pod pergolou, Sidonie, na dvoře kaple sv. Martina, Spytihněv, u kostela.

Sháhněte si texty koled v pdf 

Natrénovat zpěv koled můžete tady, na stránce hledejte POSLECHNOUT KOLEDY

Fotografie z vašeho koledování zasílejte, prosím, na redakce.zlin@denik.cz Děkujeme!