„Letos slavíme desáté výročí fašanku, vlastně takové malé kulatiny," pochlubila se vedoucí charitního domu Eva Danielová.

Pro maminky s dětmi v jejich domově, ale i pro ostatní obyvatele Jižních Svahů je to milá připomínka tradice a zároveň možnost, jak se dobře pobavit, zazpívat si i si dát něco dobrého k zakousnutí z pohoštění, které pracovníci domu pro tuto příležitost pro připravili.

„Moc se nám to líbí, děláme to pro maminky s dětmi a máme to rádi," připomněla pracovnice charitního domova Milena Kolajová.

„Fašank slavíme každý rok přesně v ten den, kdy se má slavit, to znamená v úterý před popeleční středou," připomněla vedoucí Eva Danielová. Tomu letošnímu úterku vládlo krásné slunečné a téměř jarní počasí a sluníčko se proměnilo v dobrou náladu všech.

Dokonce i v okamžiku, kdy se pochovávala basa. Všude zněl smích nejen obyvatel charitního domova ale i přihlížejících návštěvníků, které nalákal průvod maškar až do zahrady charitního domova.

„Jsme tady letos poprvé a moc se nám to líbí," prozradila Hana Polcerová, jedna z obyvatelek sídliště, která si tuto maškarní parádu s dětmi nenechala ujít. Jejímu čtyřletému synovi Lukáškovi se nejvíce líbila maska kata.

„Ó baso, dej ať naši zlínští radní přijdou na naši slavnost zahradní," byla slova přání pro pochovávanou basu, ale také pozvánka pro zastupitele města, aby se přišli podívat do domova na další pořádanou letní akci v zahradě charitního domova. Ale to už následovalo vyhodnocení nejlepších masek, malé občerstvení a zábava pro všechny, kteří v úterý dodrželi masopustní tradici a zúčastnili se fašanku na zlínských „Jížňákách".

Na závěr pozvala vedoucí charitního domova Eva Danielová na fašank v příštím roce. „Přijďte, jste zváni, datum je jasný, úterý před popeleční středou," pozvala všechny na závěr vedoucí Charitního domova pro matky s dětmi v tísni.