Po sérii vystoupení na letních festivalech muzikant na podzim pokračuje v koncertním turné k aktuálnímu albu Animage.

„V první části Animage Tour Dan Bárta a Illustratosphere absolvovali přes třicet koncertů, včetně vyprodaného křtu v Paláci Akropolis na konci dubna. Nový materiál z alba postupně představili také na koncertech na Slovensku, v Londýně, Brightonu a Manchesteru. V létě k tomuto výčtu přibyla ještě Itálie a další festivalové zastávky v Čechách a na Slovensku,“ informovala Lucie Janišová z pořádající agentury Velryba.

Jak dále uvedla, počátkem září kapela odstartovala druhou část koncertní šňůry. Do poloviny prosince zahrají na patnácti místech České republiky.

Zpěvák a textař je známý ze skupin Alice, Die El.Elephant, Sexy Dancers, J.A.R. nebo z jazzového projektu Illustratosphere. V polovině devadesátých letech se představil jako hvězda v muzikálu Jesus Christ Superstar, ve kterém zpíval Ježíše i Jidáše. Kývl ještě na nabídku do muzikálu Evita.

V Sexy Dancers spolupracoval s Romanem Holým a Darinou Rolincovou.

Jak na jejich první setkání vzpomíná Roman Holý?

„Poprvé jsme se potkali někdy ve čtyřiaosmdesátém. Já v té době nosil odbarvené vlasy a měl somračku, na které bylo napsáno Duran Duran. On nebyl odbarvený, byl vlasáč a na somračce měl napsáno AC/DC. On se mi posmíval, že jsem nějakej divnej, prostě nějakej diskofil. To bylo v Douhé vsi u Sušice, kde Dan vyrůstal. Stejně jako já,“ prozradil Holý.

Dan Bárta si zahrál i v několika filmech. Nejznámější zůstává asi role vodníka ve snímku Kytice. Velkým koníčkem známého zpěváka je pozorování a fotografování vážek.

„Měl jsem v plánu zaletět si v listopadu na sympozium do Indie, kde jsem chtěl představit knížku o vážkách. Zatím to vypadá, že ji nestihneme vytisknout. Takže se uvidí, jestli si to dám za odměnu i bez knížky nebo budu sedět doma a nebudu utrácet,“ řekl s úsměvem Dan Bárta.

A jak je zpěvák spokojený se svým posledním hudebním počinem?

„S klukama jsme se snažili potlačit osobní výlevy. Oproti dvěma předchozím má kompaktnější zvuk, je tvrdší, pestřejší a myslím si, že je i výstižná. Sám jsem příjemně překvapený, jak ji lidi přijali. Ale hodnotit budu, až skončí turné,“ dodal Bárta. Že si album své posluchače našlo, o tom svědčí téměř devět tisíc prodaných nosičů.

Vstupenky na říjnový koncert, který odstartuje 15. října v 19.30 ve zlínském Velkém kině, jsou k dostání v prodejních místech systému Ticketportal.