Milovníci metalové hudby se mohli těšit na vystoupení jak lokálních skupin, tak i kapel z opačné strany republiky. Celou akci však komplikoval vytrvalý déšť, který měl za následek skluz v programu.

„Kvůli počasí jsme museli odříct dle mého názoru dvě zásadní kapely dnešního večera,“ poznamenal jeden z pořadatelů a zároveň kytarista vystupující kapely Six Degrees of Separation Vlastimil Urbanec. Návštěvníci tedy neměli možnost poslechnout si ostravskou skupinu Malignant Tumour ani hodonínskou hudební formaci Like Fool.

Z druhé jmenované však přijeli podpořit své kolegy muzikanty zpěvák Slakh a kytarista Sep. „Přijeli jsme i když nás odvolali kvůli počasí, bylo nám řečeno, že nás tady kamarádi rádi uvidí a máme přijet, i když asi hrát nebudeme.“ dodal k tomu Sep.

Na otázku, zda jí vadí déšť odpověděla místní fanynka Lenka Jančová, že loni to bylo horší a taky se nenechala odradit. „Mě to nevadí, že prší, je to o zvyku,“ dodala. Dalšímu z návštěvníků Jiřímu Kučerovi z Napajedel se však počasí moc nezamlouvalo. „Mohlo to být lepší,“ poznamenal. Dodal také, že festival není až tak v jeho oblíbeném žánru. „Štve mě, že nepřijeli Malignant Tumour z Ostravy, na ně jsem se těšil nejvíc,“ posteskl si.

Poslechnout si své oblíbené kapely přišlo asi sto padesát lidí. „Škoda, že jich nepřišlo víc, mohlo to dopadnout úplně jinak, nemuseli bychom možná odvolávat ty dvě kapely.“ Poznamenal k tomu Urbanec. Druhým dechem však dodal, že smeká před těmi, kteří přišli i za takového počasí a dovedli si to užít. „To se v dnešní době moc nevidí,“ poznamenal.

Bára Ančincová

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.