Výsledek svého snažení předvedou už ve čtvrtek 24. září v tělocvičně napajedelské II. Základní školy. Návštěvníky vystoupení bude čekat nejenom hudební zážitek, ale také filmová premiéra, která bude zároveň i derniérou.

„Tento rok měl totiž hudební tábor téma „Velké filmové dobrodružství“. Děti zkusily nahlédnout pod pokličku kameramanům, hercům, maskérům, kostymérům a jiným profesím od filmu. Natočily si pod vedením dospělých svůj vlastní film, malý detektivní příběh s názvem Čeložnická záhada. Po skončení natáčení nechyběl na táboře červený koberec slávy a předávání čeložnických Oskarů,“ zavzpomínala Kosová, od které nápad natočit snímek pochází. Společně s bývalým studentem ZUŠ René Bernatíkem sepsali scénář.

A na co se mohou diváci těšit? Nejznámější postava britské spisovatelky Agathy Christie Hercule Poirot přijíždí do hotelu s úmyslem nechat odpočinout svým šedým buňkám mozkovým. Vidina dovolené se ale svéráznému detektivovi nevyplní. Narazí totiž na záhadný případ vědce, který vymyslí světový patent. Ten mu pomáhá přemisťovat se v čase a prostoru.

„Na place bylo všech dvaapadesát dětí a všechny si to pořádně užily. Ti, kteří zavítají na premiéru se potěší pohledem na havajské tanečnice i víly. Zvlášť bych chtěla pochválit herecký výkon čtrnáctiletého Filipa Wozara, který se ujal role vědce,“ řekla pedagožka.

Jednu z dalších hlavních postav ztvárnil učitel ZUŠ Alexandr Kunert. „Celé natáčení bylo skvělé. Po sestříhání má film třiadvacet minut. Musím říct, že děti nás všechny překvapily. Nejsou jen výborní muzikanti, ale také herci. A co bych řekl k oné záhadě? No, případ byl vyřešen a uzavřen. Ostatně jak je u mne zvykem,“ řekl s úsměvem napajedelský Poirot.

Se stejnými dojmy vzpomíná na své první filmařské zážitky i Filip Wozar z Halenkovic. „Byla to moje první zkušenost s kamerou a myslím si, že jsem se s tím popral docela dobře. Natáčení bylo fajn. Líbila se mi role šíleného vědce, který svoje vynálezy zkouší sám na sobě. Doufám, že se bude líbit i ostatním,“ vyjádřil své přání mladý herec.

Jelikož se celý letošní tábor nesl v duchu filmu, i na koncertě zazní skladby z pohádek. „Soustředili jsme se hlavně na ty české. Ti, kteří si nenechají vystoupení ujít uslyší melodie z Arabely, z filmu Ať žijí duchové nebo z večerníčků. Z těch zahraničních byl vzpomenul třeba oblíbeného Shreka,“ uvedl Kunert.

Koncert v napajedelské tělocvičně začne v 16 hodin.